×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa sprzeda sloty we Frankfurcie i Monachium


W ramach pakietu pomocowego dla niemieckiego przewoźnika, Lufthansa będzie zobowiązana do sprzedaży slotów w portach lotniczych we Frankfurcie oraz Monachium. Zarząd linii zgodził się na pozbycie się łącznie 24 praw do startu oraz lądowania.


Do podjęcia wiążącej decyzji wymagana jest jeszcze zgoda rady nadzorczej przewoźnika. W ramach umowy według której linia miałaby otrzymać 9 mld euro pomocy publicznej Lufthansa będzie zmuszona sprzedać 20 proc. akcji niemieckiemu rządowi. Początkowo w ramach pakietu pomocowego oczekiwano, że spółka odstąpi sześć slotów w swoich dwóch hubach, jednakże Komisja Europejska wymaga sprzedaży 24 pozwoleń do startu i lądowania. 


"Na dzisiejszym posiedzeniu zarząd Lufthansy postanowił zaakceptować zobowiązania zaproponowane przez Niemcy do Komisji Europejskiej w sprawie pakietu stabilizacyjnego wynegocjowanego z Funduszem Stabilizacji Gospodarczej (WSF) Republiki Federalnej Niemiec. Lufthansa będzie zatem zobowiązana przekazać konkurentom na lotniskach we Frankfurcie i Monachium do 24 praw do startu i lądowania” - przekazał zarząd linii. 

Po wydaniu zgody na tę transakcję przez radę nadzorczą Lufthansy, sloty zostaną udostępnione dla nowych przewoźników w tych portach lotniczych. Jedna linia będzie mogła zakupić maksymalnie trzy pozwolenia. Jeżeli po 18 miesiącach nie znajdą się chętni na wszystkie sloty, obecnie latający do Frankfurtu i Monachium przewoźnicy będą mogli wziąć udział w aukcji na zakup dostępnych pozwoleń. Łącznie Lufthansa posiada około 300 slotów każdego dnia w obu portach lotniczych.

Fot. mat. prasowe
gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie