×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LATAM Airlines ogłosił bankructwo


W komunikacie skierowanym do chilijskiej Komisji Rynku Finansowego grupa LATAM Airlines ogłosiła, że dobrowolnie złoży wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Ma ono umożliwić finansową sanację i restrukturyzację spółki.


Wnioskowana restrukturyzacja obejmuje spółki zależne w Chile, Kolumbii, Peru, Ekwadorze, Stanach Zjednoczonych Ameryki, na Kajmanach i w Niderlandach. Spółki zależne w Argentynie, Brazylii i Paragwaju nie są objęte tą procedurą.

Obecne aktywa LATAM ocenia się na około 10 mld dolarów, a jego długi na 50 mld dolarów.


Choć podjęliśmy szereg trudnych przedsięwzięć na rzecz złagodzenia skutków tego bezprecedensowego załamania w branży, to ostatecznie takie właśnie rozwiązanie prezentuje najlepszą opcję - napisał w oświadczeniu Roberto Alvo, prezes LATAM.

LATAM oświadczył, kilka minut po ogłoszeniu restrukturyzacji, że będzie kontynuować swoją działalność. Inni najważniejsi akcjonariusze, w tym rodziny Cueto i Amaro oraz linie Qatar Airways, przekażą spółce do 900 mln dolarów na jej bieżące funkcjonowanie. LATAM ma obecnie w gotówce około 1,3 mld dolarów. 

Największym udziałowcem LATAM są amerykańskie linie lotnicze Delta, które w 2019 roku w obliczu korzystnej wówczas sytuacji rynkowej zakupiły za 1,9 mld dolarów pakiet 20 proc. akcji.
gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie