×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baza Laudamotion w Wiedniu do likwidacji


Ryanair Holdings podjął decyzję o zamknięciu bazy Laudamotion w Wiedniu. Pracę straci ponad 300 pracowników.


Linia lotnicza rozpoczęła działalność w 2018 roku pod nazwą Laudamotion, a w styczniu 2019 r. Ryanair zakończył przejęcie przedsiębiorstwa. 

Decyzja nie jest zaskoczeniem, po publicznym ostrzeżeniu przez Grupę Ryanair lokalnego związku zawodowego pracowników, że jeśli nie zaakceptuje on zmiany warunków, baza będzie musiała zostać zamknięta.

Związek Vida zignorował wolę ponad 95 proc. pilotów i 70 proc. personelu pokładowego w wiedeńskiej bazie i doprowadził do likwidacji ponad 300 dobrze płatnych miejsc pracy - mówią Andreas Gruber i David O'Brien, dyrektorzy Laudy.

Spory między związkiem zawodowym a spółką pojawiły się po tym, jak spółka chciała obniżyć koszty swojej działalności, zmienić warunki pracy i płacy dla swoich pracowników. Związek zawodowy Vida odmówił podpisania nowego zbiorowego układu pracy, na mocy którego dochody pracowników miały być obniżone. Prezes zarządu Ryanaira, Michael O'Leary, ostrzegł związek, że jeśli układ nie zostanie zawarty, baza zostanie zamknięta.

Związek stwierdził, że "nie podpisze porozumienia, które przy 848 euro pensji netto dla stewardes jest wyraźnie poniżej wymaganej minimalnej kwoty (914 euro), a także poniżej obecnego progu zagrożenia ubóstwem 2019 r., wynoszącego 1 259 euro miesięcznie dla jednej osoby".

Lauda będzie kontynuowała działalność z innych swoich baz w Dusseldorfie i Stuttgarcie w Niemczech oraz na Majorce w Hiszpanii. Spółka zrezygnowała także z  otwarcia bazy w Zadarze w Chorwacji.
gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie