Laudamotion porozumiało się z pilotami, nie będzie zwolnień

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
14 sierpnia 2019 12:00
1 komentarz
Austriackie media donoszą, że władzom linii Laudamotion udało się osiągnąć porozumienie ze swoimi pilotami. W negocjacjach brali udział również przedstawiciele Ryanaira, do którego należy mający bazę w Wiedniu przewoźnik.
Reklama
Zawarcie porozumienia pozwoli odstąpić od planowanych zwolnień, które groziły personelowi latającemu z uwagi na gorsze wyniki Laudamotion oraz niską efektywność pracowników. Przed taką ewentualnością przestrzegał w ubiegłym tygodniu dyrektor generalny austriackiego niskokosztowego przewoźnika, Andreas Gruber. Obie strony, tj. władze linii i sami piloci zgodzili się na nowe zasady zatrudnienia, które przewidują dla tych drugich pracę w ustawowym limicie 900 godzin lotu rocznie. Informację taką przekazał austriackiej agencji prasowej APA Sandro Mayer, przewodniczący rady pracowników Laudamotion reprezentujący pilotów. Obie strony negocjacji zgodziły się również na wprowadzenie konieczności zgromadzenia przez pilotów co najmniej 850 godzin lotu w ciągu roku lub ograniczenia miesięcznej liczby dni bezpłatnego urlopu z 10 do 7.


Choć Laudamotion nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie zakończonych negocjacji, to dyrektor Andreas Gruber zapewnił, że szczegóły zostaną podane niebawem. W liście z 31 lipca br. do pracowników Gruber napisał, że nawet 30 ze 125 załóg lotniczych może stracić pracę, jeśli nie zgodzą się na zmiany, które według niego są potrzebne do poprawy wydajności. W 2018 roku linie Laudamotion odnotowały straty w wysokości 140 mln euro, a w tym roku przewidują ok. 50 mln euro na minusie. W swoim liście Gruber stwierdził, że straty były wynikiem wysokich kosztów paliw, bardzo niskich taryf, a także znacznych podwyżek wynagrodzeń i nieefektywności załóg.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_4d559 2019-08-14 16:39   
gość_4d559 - Profil gość_4d559
Czyżby była to zapowiedź ustępstw wobec załóg „macierzystych” FR?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama