×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa wycofa z floty połowę A380


Niemiecki przewoźnik zapowiedział w środę (20.05), że wycofa ze swojej floty 7 z 14 airbusów A380. Wszystkie pozostałe samoloty będą zbazowane wyłącznie na lotnisku w Monachium.


Linia początkowo operowała największymi samolotami świata ze swojej bazy we Frankfurcie. Toczący się od kilku lat spór niemieckiego przewoźnika z grupą Fraport, właścicielem lotniska we Frankfurcie, spowodował, że Lufthansa przeniosła część z tych maszyn do swojego drugiego węzła przesiadkowego, jakim jest Monachium. Po wznowieniu operacji z użyciem airbusów A380 linia zbazuje wszystkie siedem samolotów w swoim hubie w niemieckiej Bawarii. W związku z tym, największymi samolotami jakimi przewoźnik będzie dysponował we Frankfurcie będą boeingi 747-8i.


Lufthansa tłumaczy swoją decyzję spadkiem popytu na podróże samolotami wynikającym z pandemii koronawirusa. Niedawno niemiecki przewoźnik poinformował o planach dotyczących zmniejszenia floty o blisko 100 samolotów przez kryzys w branży lotniczej. Cała grupa Lufthansy zamierza wykorzystać do regularnych operacji w br. o 300 maszyn mniej niż w ubiegłym roku. 

Super Jumbo na obsługiwanych przez nie trasach mają zastąpić bardziej ekonomiczne a zarazem mniejsze airbusy A350. Nie tylko niemiecka linia zdecydowała się zmniejszyć flotę Super Jumbo. Niedawno informowaliśmy, że Air France przestanie używać wszystkich airbusów A380.

Fot. mat. prasowe
gość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie