Linie Emirates usprawniają proces refundacji biletów

27 kwietnia 2020 14:40
2 komentarze
Linie Emirates, działając na rzecz klientów i partnerów, którzy ucierpieli z powodu zakłóceń podróży spowodowanych pandemią COVID-19, usprawniły proces zwrotów pieniędzy za zakupione bilety.
Reklama
Blisko pół miliona wniosków o zwrot środków oczekuje na rozpatrzenie, dlatego, aby przyspieszyć ten proces, linie Emirates podjęły działania, mające na celu restrukturyzację procedur i zwiększenie wydajności. Przed pandemią linie rozpatrywały średnio 35 tysięcy takich wniosków miesięcznie. Obecnie Emirates przygotowują się do obsługi 150 tysięcy wniosków na miesiąc i zamierzają nadrobić zaległości z początkiem sierpnia.

- To dla nas trudny okres, podobnie jak dla wszystkich linii lotniczych. Zaczynamy korzystać z naszych rezerw gotówkowych, aktywnie przetwarzając zwroty – to nasz obowiązek i odpowiedzialność. Chcielibyśmy zapewnić naszych klientów i partnerów handlowych, że będziemy honorować zwroty pieniędzy i że staramy się przyspieszyć ten proces – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

- Sytuacja była dynamiczna we wczesnych tygodniach pandemii, ale od tego czasu zmieniliśmy nasze zasady dotyczące zwrotów w związku z COVID-19, stosując proste, ujednolicone procedury, które stawiają klientów na pierwszym miejscu. Kontaktowaliśmy się również z podróżnymi, którzy wcześniej złożyli wnioski o zwrot pieniędzy lub zmianę rezerwacji, aby poinformować ich o dostępności nowych opcji. Mamy szczerą nadzieję, że nasi klienci i partnerzy handlowi zdecydują się na ponowną rezerwację biletów i polecą liniami Emirates w późniejszym terminie. Czekamy z niecierpliwością na tych, którzy zdecydowali się zatrzymać swoje bilety lub wymienić je na podróżne vouchery i z przyjemnością ponowne powitamy ich na pokładach naszych samolotów. Jak tylko będziemy mogli wznowić usługi, niezwłocznie o tym poinformujemy – dodał Clark.

Klienci, którzy chcieliby otrzymać zwrot pieniędzy lub wymienić bilety na podróżne vouchery, mogą to zrobić za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej Emirates. Mogą oni również skontaktować się ze swoim biurem podróży i tam szukać wsparcia.

Klientom, których dotknęły odwołania lotów i ograniczenia podróży, linie Emirates oferują trzy opcje:

Zachowanie biletu przez okres do 24 miesięcy i opcję telefonicznej zmiany daty lotu na inny dogodny termin. Emirates rozszerzyły tę opcję na wszystkie bilety zarezerwowane przed 1 lipca br., które dotyczą podróży mających odbyć się przed 1 grudnia br.
Wymianę niewykorzystanej części biletów na podróżny voucher, odpowiadający kwocie zapłaconej za pierwotną rezerwację. Voucher może być użyty na zakup dowolnego produktu lub usługi Emirates. W przypadku vouchera nie obowiązują opłaty za zmianę rezerwacji podróży, co daje klientom większą swobodę zmiany jej terminu, gdy będą ponownie gotowi do podróży. Zwrot środków. Klienci, którzy zdecydowali się zatrzymać bilet lub podróżny voucher, mogą nadal ubiegać się o zwrot pieniędzy, jeśli nie mogą podróżować. Opłaty za zwrot biletu nie są przewidziane. Podróżni, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem biura podróży, powinni skontaktować się ze swoim agentem w celu uzyskania pomocy – obowiązują tam te same zasady dotyczące zwrotów.

Ostatnie komentarze

gość_6d5ec 2020-04-28 03:00   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
Uczciwe podejscie ?
Raczej belkot marketingowy prezesa, ja i wielu innych czekamy na zwroty pieniedzy zatwierdzone w pierwszych dniach marca lub z koncem lutego. Podobnie jak inne linie lotnicze nie chca zwaracac pieniedzy bo chca je miec na przetrwanie i w du... maja jakiekolwiek prawo unijne co do zwrotow.
Naiwni ktorzy biora vouczer pozniej okaze sie ze te vouczery nie pokryja nawet polowy kosztow nowego biletu jesli wogole linie przetrwaja ten okres kiedy beda mogly liczyc na jakies zyski.
Chargeback w bankach tez jest obecnie dyskusyjny, najlepiej radza sobie drogie karty bezposrednio w Ameican Express inne bankowe odrzucaja podania z roznych powodow aby nie zwracac pieniedzy.
gość_4dfe6 2020-04-27 15:00   
gość_4dfe6 - Profil gość_4dfe6
uczciwe podejście
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy