Changi w Singapurze zamyka na półtora roku Terminal 2

6 kwietnia 2020 15:15
Lotnisko Changi w Singapurze, w związku z drastycznym spadkiem ruchu, zamyka na półtora roku Terminal 2.
Reklama
- Operacje w Terminalu 2 zostaną zawieszone na półtora roku, począwszy od 1 maja br. - powiedział Khaw Boon Wan, minister transportu. - W ten sposób zaoszczędzimy na kosztach bieżących - dodał Khaw w swoim przemówieniu dziś (6.04) w parlamencie, zauważając, że jeden terminal wystarczy do obsługi obecnego ruchu na lotnisku.

Pandemia spowodowała ogromny spadek popytu na podróże lotnicze, a lotnisko Changi zostało nią poważnie dotknięte. Od czasu wybuchu epidemii liczba pasażerów korzystających z lotniska spadła o ponad 90 proc.

- Zamknięcie terminalu pozwoli nam przyspieszyć obecne prace modernizacyjne i skrócić czas realizacji projektu nawet o rok - mówi Wan.


Wraz z zawieszeniem działalności T2, linie lotnicze zostaną przeniesione. Singapore Airlines (SIA) skonsolidują swoją działalność w Terminalu 3. Zmniejszony popyt mocno uderzył w Singapore Airline, do końca kwietnia przewoźnik ograniczył 96 proc. swoich regularnych lotów.

Lotnisko Changi posiada cztery terminale pasażerskie.v- Możemy zamknąć jeden lub dwa terminale - powiedział. - Pełna odbudowa ruchu w tym roku jest mało prawdopodobna, częściowa w przyszłym roku jest prawdopodobna - dodał.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy