×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Changi w Singapurze zamyka na półtora roku Terminal 2


Lotnisko Changi w Singapurze, w związku z drastycznym spadkiem ruchu, zamyka na półtora roku Terminal 2.


- Operacje w Terminalu 2 zostaną zawieszone na półtora roku, począwszy od 1 maja br. - powiedział Khaw Boon Wan, minister transportu. - W ten sposób zaoszczędzimy na kosztach bieżących - dodał Khaw w swoim przemówieniu dziś (6.04) w parlamencie, zauważając, że jeden terminal wystarczy do obsługi obecnego ruchu na lotnisku.

Pandemia spowodowała ogromny spadek popytu na podróże lotnicze, a lotnisko Changi zostało nią poważnie dotknięte. Od czasu wybuchu epidemii liczba pasażerów korzystających z lotniska spadła o ponad 90 proc.

- Zamknięcie terminalu pozwoli nam przyspieszyć obecne prace modernizacyjne i skrócić czas realizacji projektu nawet o rok - mówi Wan.


Wraz z zawieszeniem działalności T2, linie lotnicze zostaną przeniesione. Singapore Airlines (SIA) skonsolidują swoją działalność w Terminalu 3. Zmniejszony popyt mocno uderzył w Singapore Airline, do końca kwietnia przewoźnik ograniczył 96 proc. swoich regularnych lotów.

Lotnisko Changi posiada cztery terminale pasażerskie.v- Możemy zamknąć jeden lub dwa terminale - powiedział. - Pełna odbudowa ruchu w tym roku jest mało prawdopodobna, częściowa  w przyszłym roku jest prawdopodobna - dodał.gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie