Singapur najlepszym lotniskiem świata według AirHelp

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 czerwca 2017 12:20
Lotnisko Changi w Singapurze zostało uznane za najlepsze na świecie pod względem jakości obsługi, punktualności i opinii pasażerów. Kolejne miejsce zajęły Monachium i Hongkong, a Lotnisko Chopina jest 25. na świecie.
Reklama

- To oczywiste, że w podróżach ważna jest punktualność, a opóźnienia irytują i burzą nasze plany. Równie istotna jest jakość obsługi na lotnisku, gdzie zdarza się nam czekać długie godziny. Z rankingiem AirHelp Score możemy wybrać najlepsze lotnisko docelowe lub zaplanować choćby przesiadkę w jednym z najbardziej niezwykłych portów na świecie - komentuje Natalia Gębska, country manager w AirHelp.

W kategorii jakości i obsługi podróżnych bezkonkurencyjne okazały się lotniska w Singapurze, Monachium i Hongkongu, otrzymując 10 na 10 punktów. Najlepsze z lotnisk, Singapur-Changi, regularnie zwycięża w rankingach portów lotniczych. Lotnisko w Singapurze zachwyca futurystyczną architekturą, a w nowo powstającym terminalu 4 ma znaleźć się m.in. 40-metrowy kryty wodospad. Na Changi pasażerowie mają do dyspozycji nie tylko sklepy i restauracje, ale także strefę SPA, basen na dachu, kino, konsole do gier, place zabaw, egzotyczne ogrody botaniczne czy darmową wycieczkę do centrum Singapuru. Już sam pobyt na tym lotnisku jest atrakcją turystyczną.


Pod względem punktualności najwyżej sklasyfikowane zostały lotniska w Atenach, Birmingham i Bristolu. Natomiast pasażerowie najkorzystniej oceniali w mediach społecznościowych porty lotnicze w Sao Paulo, Nairobi i Moskwie-Szeremietiewie.

Pod względem punktualności doskonale wypadło warszawskie lotnisko Chopina, uzyskując aż 8,42 punkty, co dało mu 20. pozycję na świecie w tej kategorii. To lepszy wynik niż uzyskany przez sklasyfikowane w pierwszej trójce lotniska w Monachium czy Hongkongu. Jeszcze lepszy rezultat warszawski port uzyskał w rankingu sentymentu pasażerów - zajął pod tym względem piąte miejsce na świecie. Pod względem jakości obsługi Lotnisko Chopina znalazło się dopiero na 34. miejscu.

W rankingu uwzględniono 76. lotnisk. Na ostatnich miejscach sklasyfikowano porty w Kuwejcie, Londynie-Gatwick i Manchesterze. Kuwejt był najmniej punktualnym lotniskiem, a do tego zajął ostatnie miejsce pod względem jakości obsługi.

Analizując punktualność AirHelp zebrał dane z wielu źródeł, by stworzyć najbardziej na świecie wiarygodny i precyzyjny zbiór danych dotyczących lotów. Dane pozyskane były m.in. od agend rządowych, lotnisk, firm analizujących loty i innych.

Oceniając jakość usług na lotnisku AirHelp skorzystał z Skytrax Airport Star Rating, profesjonalnego systemu klasyfikacji lotnisk w oparciu o analizę poziomu obsługi, komfortu i udogodnień oferowanych podróżnym.

W rankingu uwzględniono dodatkowo sentyment wpisów na Twitterze, by poznać odczucia pasażerów na temat danego lotniska oraz ich ocenę sprawności funkcjonowania portu. Analizie poddano blisko 140 tys. wpisów.

fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama