airBaltic odwoła połowę planowanych lotów do listopada 2020 r.

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 kwietnia 2020 16:33
airBaltic z powodu epidemii koronawirusa zdecydowała się odwołać prawie 50 proc. planowanych lotów do listopada 2020 r.
Reklama

Alise Briede, szefowa komunikacji korporacyjnej linii poinformowała, że linia aktywnie dostosowuje swoją siatkę połączeń, tak aby po zakończeniu kryzysu możliwe było przywrócenie regularnych lotów.

Dyrektor generalny airBaltic Martin Gauss mówi, że biorąc pod uwagę duży wpływ na popyt, linia planuje stopniowe przywracanie działalności.


- Kiedy tylko będzie to możliwe, zaczniemy wykonywanie operacji zredukowaną liczbą samolotów, które będą obsługiwać loty najpierw na najpopularniejszych kierunkach. Z każdym następnym tygodniem zaczniemy korzystać z kolejnych maszyn i będziemy oferować więcej lotów - dodał Gauss.

airBaltic podjął również decyzję o przesunięciu inauguracji nowych trasach, pierwotnie planowanych na sezon letni 2020, ze wszystkich trzech krajów bałtyckich w których airBaltic operuje. Zdecydowano również o wstrzymaniu lotów na wielu dodatkowych trasach. Obecnie airBaltic nadal oferuje swoim klientom loty czarterowe i towarowe.

Wcześniej informowano że, airBaltic planuje zmniejszyć liczbę pracowników o prawie 700 osób.

- W tym roku ogólna przepustowość zostanie znacznie zredukowana. W związku z tym chcemy również dostosować liczbę pracowników do potrzeb. Ostrzegaliśmy państwowe instytucje zatrudnienia i związki zawodowe o naszych planach zwolnienia około 700 osób - powiedział Gauss.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama