90-proc. tymczasowa redukcja zatrudnienia

1 kwietnia 2020 14:25
TAP Portugal z powodu kryzysu związanego z koronawirusem, który doprowadził do załamania popytu na podróże, tymczasowo zredukuje zatrudnienie o około 90 proc. - wynika z wiadomości wysłanej wczoraj (31.03) przez linię lotniczą do pracowników.
Reklama
Od 1 kwietnia do 4 maja br. linia wykorzysta swoją flotę wyłącznie do repatriacji obywateli, transportu materiałów medycznych i obsługi lotów na portugalskie wyspy: Azory i Maderę. Wszystkie pozostałe loty zostaną zawieszone.

- Sytuację pogorszyły rosnące ograniczenia w ruchu lotniczym, nałożone już przez ponad sto państw, oraz bardzo gwałtowny spadek popytu, więc TAP jest zmuszony prawie całkowicie wstrzymać swoją działalność - czytamy w komunikacie.


TAP zatrudnia obecnie ponad 10 tys. pracowników. Pracownicy otrzymają dwie trzecie swoich miesięcznych wynagrodzeń. Pozostałe 10 proc. pracowników otrzyma 80 proc. swoich miesięcznych wynagrodzeń z tytułu skrócenia czasu pracy. Dyrektorzy wykonawczy i niewykonawczy dobrowolnie zaproponowali dalsze 35-proc. obniżenie swoich wynagrodzeń.

fot. Mirosław Pachowicz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy