×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


90-proc. tymczasowa redukcja zatrudnienia


TAP Portugal z powodu kryzysu związanego z koronawirusem, który doprowadził do załamania popytu na podróże, tymczasowo zredukuje zatrudnienie o około 90 proc. - wynika z wiadomości wysłanej wczoraj (31.03) przez linię lotniczą do pracowników.


Od 1 kwietnia do 4 maja br. linia wykorzysta swoją flotę wyłącznie do repatriacji obywateli, transportu materiałów medycznych i obsługi lotów na portugalskie wyspy: Azory i Maderę. Wszystkie pozostałe loty zostaną zawieszone. 

Sytuację pogorszyły rosnące ograniczenia w ruchu lotniczym, nałożone już przez ponad sto państw, oraz bardzo gwałtowny spadek popytu, więc TAP jest zmuszony prawie całkowicie wstrzymać swoją działalność - czytamy w komunikacie. 


TAP zatrudnia obecnie ponad 10 tys. pracowników. Pracownicy otrzymają dwie trzecie swoich miesięcznych wynagrodzeń. Pozostałe 10 proc. pracowników otrzyma 80 proc. swoich miesięcznych wynagrodzeń z tytułu skrócenia czasu pracy. Dyrektorzy wykonawczy i niewykonawczy dobrowolnie zaproponowali dalsze 35-proc. obniżenie swoich wynagrodzeń.

fot. Mirosław Pachowiczgość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie