×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow planuje zamknięcie dwóch terminali


Londyńskie lotnisko Heathrow planuje w najbliższym czasie zamknięcie dwóch spośród czterech aktywnych terminali pasażerskich. Jest to efektem drastycznego spadku liczby obsługiwanych rejsów przez ten największy port brytyjski.


Całkowicie dla ruchu pasażerskiego zamknięte mają zostać w ciągu kilku najbliższych dni terminale 3 i 4. Daty zakończenia tej operacji na razie nie sprecyzowano. Rejsy obsługiwane dotąd w tej części lotniska zostaną przeniesione do terminala 2, który obecnie jest wykorzystywany przede wszystkim przez linie z sojuszu Star Alliance oraz terminala 5 używanego przez British Airways i Iberię. Ruch ten ma pozwolić na częściową redukcję gigantycznych kosztów funkcjonowania i obsługi całej infrastruktury londyńskiego portu. 


W poprzednim miesiącu Heathrow zanotowało już znaczący, bo aż niemal 5 proc. spadek liczby pasażerów. Dynamiczny rozwój pandemii koronawirusa w Europie i na świecie w ostatnich tygodniach lawinowo pogorszył sytuację lotniska. Wraz z podjętą wczoraj (17.03) decyzją o tymczasowym ograniczeniu na 30 dni podróżowania do strefy Schengen należy spodziewać się kolejnych anulacji lotów także do Londynu. Niewykluczone jest więc jeszcze dalej idąca od obecnie planowanej redukcja pracy lotniska Heathrow. 

Fot. mat. prasowegość_2bbb5 - Profil
gość_2bbb5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie