×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Unia Europejska zamknie strefę Schengen na 30 dni


Przewodnicząca Komisji Europejskiej ogłosiła tymczasowe ograniczenie podróżowania do strefy Schengen na okres co najmniej 30 dni. Posunięcie to ma związek ze staraniami opanowania pandemii koronawirusa, której epicentrum jest obecnie UE.


Zapowiedź ta została dziś po południu ogłoszona przez Ursulę von der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej dziś po południu. Zakaz podróżowania został wprowadzony, ponieważ w zeszłym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump ogłosił podobny zakaz dla osób wyjeżdżających z Europy do Stanów Zjednoczonych.

Przesłanie von der Leyen wydawało się bardziej skoncentrowane wokół granic lądowych, ale dotyczyło również podróży lotniczych. Zasadniczo zakaz ten byłby podobny do tego, jaki Stany Zjednoczone nałożyły na obywateli UE. Trump zakazał pasażerom, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii, Irlandii i strefie Schengen w ciągu ostatnich 14 dni, wjazdu do Stanów Zjednoczonych na okres co najmniej 30 dni.

Obywatele UE i osoby na stałe mieszkające na jej terytorium nadal będą mogli wjeżdżać na terytorium UE wraz z innymi osobami, takimi jak pracownicy medyczni pomagający w walce z koronawirusem oraz osoby przewożące towary importowane/eksportowane przez państwa członkowskie.

Ponieważ kwestia ta ma wpływ na wjazd na terytorium Unii Europejskiej, loty wewnątrz strefy Schengen będą prawdopodobnie mogły być kontynuowane, przy jednoczesnym poszanowaniu ograniczeń państwowych. Nie było od razu jasne, jak to ogłoszenie wpłynie na podróżnych ze Zjednoczonego Królestwa, które obecnie znajduje się w okresie przejściowym w związku z brexitem.

Tu, w Europie, jesteśmy mocno dotknięci przez wirusa. Wiemy, że wszystko, co zmniejsza interakcje społeczne, zmniejsza również szybkość rozprzestrzeniania się wirusa. Im mniej podróży, tym bardziej możemy powstrzymać wirusa. Proponuję szefom państw i rządów wprowadzenie czasowych ograniczeń w podróżach do Unii Europejskiej, które nie są niezbędne - mówiła von der Leyen.

Poza tą ogólną propozycją ogłoszoną przez przewodniczącą Komisji Europejskiej, na szczeblu państwowym wprowadzono kilka innych zamknięć granic i zakazów podróży. Przykładowo w Polsce wprowadzono tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców i zawieszono połączenia międzynarodowe. Pełna lista europejskich krajów objętych kwarantanną dostępna jest tutaj. gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie