×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: Początek strat. W lutym 5 proc. pasażerów mniej


Główne londyńskie lotnisko odprawiło w lutym b. roku 5,4 mln pasażerów, czyli o 4,8 proc. mniej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej.


Władze lotniska podkreślają, że popyt na loty drastycznie maleje od kiedy na świecie zaczął rozprzestrzeniać się koronawirus. Wyniki przewozowe w lutym to według portu lotniczego dopiero początek spadków, które zobaczymy w najbliższym okresie.

W ubiegłym miesiącu na Heathrow odprawiono 116 tys. ton frachtu lotniczego, co jest gorszym wynikiem o 9,5 proc. od tego uzyskanego rok wcześniej.

Mimo, iż luty 2020 roku trwał o jeden dzień dłużej niż poprzedni, nie udało się powstrzymać spadków wynikających z mniejszego popytu na przewozy lotnicze. Londyńskie lotnisko straciło od początku roku wiele tras azjatyckich, a na sporej części pozostałych połączeń zmniejszono częstotliwość wykonywanych lotów.

- Zagrożenie koronawirusem stanowi coraz większe wyzwanie dla Wielkiej Brytanii. Pracujemy dniami i nocami aby zapewnić, że „frontowe drzwi” Wielkiej Brytanii są bezpieczne i otwarte dla naszych obywateli i innych pasażerów – powiedział John Holland-Kaye, dyrektor lotniska Heathrow.

Londyńskie lotnisko jest jednym z najbardziej zatłoczonych na świecie, którego sloty są sprzedawane za niebagatelne kwoty. Ostatnio informowaliśmy o sprzedaży jednego uprawnienia na Heathrow za ponad 100 mln złotych. Komisja Europejska w tym tygodniu zwolniła linie lotnicze z obowiązku wykorzystywania tych pozwoleń na lotniskach. Celem tego działania było zmniejszenie presji z przewoźników, którzy wykonywali przeloty na lotniska z systemem slotowym często pustymi samolotami, aby utrzymać swoje prawo do startów i lądowań w porcie lotniczym. Dotychczas przewoźnicy byli zmuszeni do wykorzystywania posiadanych przydziałów w minimum 80 proc.

Fot. mat. prasowe
gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie