×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Europejska konsolidacja: Lufthansa zainteresowana udziałami w linii TAP


Grupa Lufthansy jest zainteresowana przejęciem do 45 proc. udziałów spółki Davida Neelemana w portugalskiej linii TAP. Przewoźnik w ostatnich latach regularnie notował straty.


Lufthansa rozpoczęła negocjacje w sprawie zakupu udziałów w portugalskiej linii TAP - donosi portugalski dziennik gospodarczy "Jornal de Negocios".  Niemiecka grupa negocjuje z głównym udziałowcem linii TAP, Davidem Neelemanem, amerykańskim biznesmenem, aby ten sprzedał swój 45-proc. pakiet akcji. Przewoźnicy nie komentują medialnych spekulacji. 

TAP jest w 50 proc. własnością państwa, 5 proc. należy do pracowników, a pozostałe 45 proc. należy do Atlantic Gateway, prywatnego konsorcjum na czele z Neelemanem i jego portugalskim partnerem Humberto Pedrosą.


Pod koniec listopada Neeleman zaprzeczył, że chce sprzedać swoje udziały w TAP z powodu sporów z portugalskim państwem. W tym czasie portugalskie media informowały, że Neeleman skierował pytania do Lufthansy, British Airways czy Air France o ich potencjalne zainteresowanie przejęciem przewoźnika.

Neelemann rozważa także wprowadzenie przewoźnika na giełdę, czemu przeciwny jest rząd w Lizbonie. TAP jak na razie nie przynosi zysków, w 2019 r. zanotował 105,6 mln euro strat, zaś w 2018 r. było to 118 mln euro na minusie. 

fot. mat. prasowe
gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie