LOT: Kolejne "regularne" cargo

03 marca 2010 18:07
16 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie cargo na trasie Warszawa – Mińsk. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu. LOT realizuje je we współpracy z firmą Genex Ltd. Jest to już drugie, regularne połączenie frachtowe uruchomione w ostatnich miesiącach przez LOT.

Pierwszy rejs cargo na trasie Warszawa – Mińsk odbył się w środę, 2 marca. Uruchomienie połączenia towarowego z Białorusią związane jest z rosnącym zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi ze strony rynku spedycyjnego.

Do Mińska przewozimy bardzo dużo cargo i poczty ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Oferowana pojemność na samolotach pasażerskich jest niewystarczająca, a przewóz poczty drogą lądową bardzo ograniczony ze względu na regulacje prawne na Białorusi. Uruchomienie tego połączenia zwiększy nasze oferowanie na tej trasie, a także polepszy jakość i szybkość dostawy – powiedział Mariusz Kuczek, dyrektor Biura Cargo i Poczty PLL LOT.

Polskie Linie Lotnicze dostrzegły duży potencjał w przewozach cargo i poczty. W listopadzie 2009 roku zainaugurowano pierwsze w historii, regularne i bezpośrednie lotnicze połączenie towarowe z Polski do Kanady. Duże zainteresowanie spedytorów potwierdziło potrzebę rozwoju tego sektora usług w ramach oferty PLL LOT.

Towarowe rejsy PLL LOT na trasie Warszawa – Mińsk będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, samolotem typu Antonow An-26 o ładowności do 5 ton.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
johner 2010-03-04 18:15   
johner - Profil johner
bavok: LOT nie zawiesza YHM-KTW-YHM, tylko przenosi ten rejs do Warszawy. Byc moze nawet przed 21 marca.
johner 2010-03-04 18:15   
johner - Profil johner
bavok: LOT nie zawiesza YHM-KTW-YHM, tylko przenosi ten rejs do Warszawy. Byc moze nawet przed 21 marca.
wojtek 2010-03-04 17:23   
wojtek - Profil wojtek
I ja miałem przyjemność lecieć nim kilkakrotnie :) Wspaniała maszyna!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama