Belavia rozważa uruchomienie tanich lotów

18 lutego 2020 10:00
1 komentarz
Białoruska linia Belavia rozważa uruchomienie tanich lotów z lotnisk regionalnych, które miałyby zapewnić niższe stawki opłat za swoje usługi.
Reklama
O planach utworzenia budżetowej linii na Białorusi mówił na antenie kanału STV, Artsiom Sikorski, dyrektor Departamentu Lotnictwa Ministerstwa Transportu i Łączności Białorusi. Według urzędnika, Belavia posiada niezbędne samoloty do wykonywania niskokosztowych połączeń, zaś od lotnisk regionalnych oczekuje się zapewnienia specjalnej oferty dla przewoźników budżetowych. Potencjalne trasy z białoruskich portów regionalnych są obecnie analizowane.

Sikorski dodał także, że na mocy umowy z Wizz Airem, węgierski przewoźnik ma prawo do wykonywania połączeń zarówno do portu w Mińsku, jak i na lotniska regionalne. Linia nie otrzyma jednak dopłat żadnych do lotów i może liczyć tylko na "preferencyjne warunki" w zakresie umów z lotniskami.


Białoruscy urzędnicy pracują także nad możliwością zorganizowania lotów transatlantyckich przez Mińsk.

- Współpracujemy z liniami lotniczymi z Chin, Indii i Bliskiego Wschodu, aby zorganizować loty z międzylądowaniem na lotnisku w Mińsku, a następnie loty do USA, Kanady i Ameryki Południowej - powiedział Sikorski.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_8c696 2020-02-18 11:54   
gość_8c696 - Profil gość_8c696
"Belavia posiada niezbędne samoloty do wykonywania niskokosztowych połączeń". Ano, można powiedzieć, że B738 są niemal idealne na trasy LCC, co pokazuje chociażby FR. Tanie linie na Białorusi mogą mieć rację bytu ze względu na relatywnie ubogie społeczeństwa, ale również ze względu na fakt, że ich rynek nie jest jeszcze tak mocno otwarty na konkurencję i raczej FR/W6 w najbliższym czasie im nie zagrozi.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy