×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Belavia rozważa uruchomienie tanich lotów


Białoruska linia Belavia rozważa uruchomienie tanich lotów z lotnisk regionalnych, które miałyby zapewnić niższe stawki opłat za swoje usługi.


O planach utworzenia budżetowej linii na Białorusi mówił na antenie kanału STV, Artsiom Sikorski, dyrektor Departamentu Lotnictwa Ministerstwa Transportu i Łączności Białorusi. Według urzędnika, Belavia posiada niezbędne samoloty do wykonywania niskokosztowych połączeń, zaś od lotnisk regionalnych oczekuje się zapewnienia specjalnej oferty dla przewoźników budżetowych. Potencjalne trasy z białoruskich portów regionalnych są obecnie analizowane. 

Sikorski dodał także, że na mocy umowy z Wizz Airem, węgierski przewoźnik ma prawo do wykonywania połączeń zarówno do portu w Mińsku, jak i na lotniska regionalne. Linia nie otrzyma jednak dopłat żadnych do lotów i może liczyć tylko na "preferencyjne warunki" w zakresie umów z lotniskami. 


Białoruscy urzędnicy pracują także nad możliwością zorganizowania lotów transatlantyckich przez Mińsk.

Współpracujemy z liniami lotniczymi z Chin, Indii i Bliskiego Wschodu, aby zorganizować loty z międzylądowaniem na lotnisku w Mińsku, a następnie loty do USA, Kanady i Ameryki Południowej - powiedział Sikorski.

fot. mat. prasowegość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie