Belavia rozwija się na Bliskim Wschodzie

23 maja 2023 11:23
Białoruskie lonie lotnicze Belavia ogłosiły uruchomienie nowego połączenia na Bliski Wschód. Narodowy przewoźnik zaoferuje bezpośrednie loty pomiędzy Mińskiem a Abu Zabi w Emiratach Arabskich.
Reklama
Białoruska linia, podobnie jak rosyjskie linie lotnicze podlegają licznym ograniczeniom i zakazowi lotów do krajów Unii Europejskiej. W związku z tym rozwijana jest siatka połączeń głównie w rejonie Bliskiego Wschodu, Azji południowej i południowo-wschodniej oraz republik b. ZSRR.

Od 3 października br. Belavia zainauguruje połączenie do Abu Zabi. Początkowo realizowane będzie z częstotliwością jednego loty tygodniowo, a od 4 listopada br. samoloty na wspomnianej trasie polecą dwukrotnie w ciągu tygodnia według poniższego rozkładu.
  • Mińsk - Abu Zabi
  • Mińsk 0:50 - 8:10 Abu Zabi (-2-----)
  • Mińsk 0:50 - 8:10 Abu Zabi (-----6-)
  • Abu Zabi - Mińsk
  • Abu Zabi 9:10 - 14:55 Mińsk (-2-----)
  • Abu Zabi 9:10 - 14:55 Mińsk (-----6-)

Połączenie ma być wykonywane samolotem boeing 737 MAX.

W obecnej sytuacji geopolitycznej linie Belavia zostały zmuszone do zawieszenia większości swoich połączeń. Aktualna siatka opiera się na regularnych lotach z Mińska do Rosji, Izraela, Libanu, Kataru Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz dawnych republik radzieckich. Przewoźnik wykonuje ponadto loty czarterowe dla turystów udających się do egipskich i tureckich kurortów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy