Belavia zamyka kolejne trasy po wprowadzeniu sankcji przez UE

31 maja 2021 10:16
Od tygodnia białoruska Belavia jest coraz bardziej odcięta od Europy. Przewoźnik nie może realizować coraz większej liczby tras ze swojej siatki.
Reklama
Przewoźnik wydała na swojej stronie szereg komunikatów prasowych informujących o odwołanych lotach i zawieszonych połączeniach. Między 29 maja a 30 czerwca przewoźnik odwołał rejsy z Mińska do Belgradu, Budapesztu, Kiszyniowa i Larnaki. Loty do Tallina zostały odwołane od 28 maja do 28 sierpnia .

Przewoźnik zawiesił także loty od 27 maja do 30 października z białoruskiej stolicy do Amsterdamu, Barcelony, Berlina, Brukseli, Frankfurtu, Hannoveru, Kaliningradu, Mediolanu, Monachium, Rzymu, Wiednia i Warszawy.


Przed 27 maja Belavia wydała również kilka komunikatów o odwołaniu lotów do Finlandii, Czech, Łotwy, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Francji i Litwy.

W zależności od sytuacji politycznej termin wznowienia lotów na wyżej wymienionych trasach może ulec zmianie.

25 maja europejscy przywódcy zadecydowali o sankcjach wobec Białorusi. Przyjęto wszystkie z proponowanych działań – zamknięcie lotnisk na terenie Wspólnoty dla białoruskich linii lotniczych oraz zakaz lotów nad terytorium EU. Unia Europejska wystosowała ponadto apel do unijnych przewoźników o omijanie przestrzeni powietrznej Białorusi oraz wezwała do natychmiastowego uwolnienia Romana Protasiewicza. Przywódcy 27 krajów wezwali też Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) do pilnego przeprowadzenia śledztwa w sprawie porwania samolotu przez władze w Mińsku.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy