Warna ósmym wakacyjnym kierunkiem z Łodzi

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
06 lutego 2020 14:43
6 komentarzy
Warna to drugie po Burgas miasto w Bułgarii, do którego można będzie polecieć w wakacje z łódzkiego lotniska. Od kilku lat Bułgaria nie spada z podium ulubionych przez Polaków miejsc wakacyjnego wypoczynku.
Reklama
Do Bułgarii przyciągają piaszczyste plaże, ciepłe morze, dobra kuchnia i niskie ceny. Latem temperatury w kurortach nad Morzem Czarnym są bardzo przyjemne i nawet w najcieplejszym miesiącu lipcu nie ma tak wielkich upałów, jak w miejscowościach położonych w Basenie Morza Śródziemnego.

Dla wielu osób wakacje w Bułgarii to podróż sentymentalna. Chętnie wracają do miejsc, w których wypoczywali w latach 70. i 80. Właśnie w okolicach Warny znajdują się popularne wówczas wśród Polaków kurorty: Złote Piaski, Albena i Bałczik,. Od tamtych czasów w Bułgarii wiele się zmieniło, także standard hoteli, infrastruktura na plażach i w miejscowościach wypoczynkowych.

Touroperatorem, który zorganizuje wypoczynek w okolicach Warny jest TUI, które sukcesywnie poszerza ofertę z łódzkiego lotniska. Z Łodzi do Warny można będzie polecieć od 28 czerwca w każdą niedzielę.


- Warna jest uzupełnieniem bułgarskiej oferty wakacyjnej z łódzkiego lotniska, ale dla wybierających się do Burgas również mamy niespodziankę. W tym roku samoloty będą latały dwa razy w tygodniu - we wtorki i w piątki. Dzięki temu można polecieć na wakacje już nie tylko na tydzień lub dwa, ale na 5, 8 lub 11 dni – mówi Artur Fraj, dyrektor handlowy portu lotniczego w Łodzi.

Ceny wakacji w Bułgarii są bardzo atrakcyjne. Poza szczytem sezonu można znaleźć oferty all inclusive poniżej 1000 zł.

- Sezon czarterowy zaczynamy w tym roku na przełomie maja i czerwca. W ofercie mamy Bułgarię oraz Turcję, a także cztery greckie wyspy – Kretę, Rodos, Korfu i Zakintos. Do Turcji będzie latać pięć samolotów w tygodniu – cztery na Riwierę Turecką do Antalyi, a jeden do Turcji Egejskiej – do Bodrum. Dzięki temu łodzianie będą mogli zaplanować sobie dowolny okres wypoczynku, od 5 do 14 dni. Trzy samoloty w tygodniu zabiorą pasażerów do Burgas. Cieszymy się, że do tej bogatej już oferty, którą przygotowaliśmy wraz z touroperatorami na lato 2020, dołącza kolejny kierunek - Warna - mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

W okresie letnim z łódzkiego lotniska w każdym tygodniu będzie latać 13 samolotów czarterowych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_faa10 2020-02-10 14:31   
gość_faa10 - Profil gość_faa10
Lotnisko w trzecim mieście w Polsce ledwo dyszy od paru lat obsługując "śladowe" ilości pasażerów i nic nie wskazuje na to by cokolwiek się w tej materii zmieniło. Nie dziwcie się więc łodzianom, że wybierają inne lotniska bo niby gdzie mają z lokalnego latać skoro nie wszystkich interesują "loty do roboty" na Wyspy i nie czekają od lat na upragnione wakacje w Bułgarii. Możliwość lotów służbowych właściwie nie istnieje, biznes i tak przylatuje do Warszawy, city break to wydumane marzenia, a bardziej "wyszukane" wakacje typu Hiszpania, Chorwacja czy Portugalia to z pewnością byłaby fanaberia...
Uważam też, że władze Lublinka mocno sobie same zapracowały by stracić zaufanie pasażerów marketingowo trąbiąc o sukcesach, których potencjalny pasażer zupełnie nie odczuwa, a gdy chociaż raz skorzysta z innego portu i zobaczy z niego kilkadziesiąt różnych połączeń to o łódzkim lotnisku zapomina bezpowrotnie. To oczywiście przykre!
gość_12d45 2020-02-07 13:45   
gość_12d45 - Profil gość_12d45
gość_12d45: Ma szansę, ale przy takim podejściu miasta i zarządu do tematu szansa może szybko przepaść. LCJ w tej chwili ma potencjał na conajmniej 1 mln pax. Już teraz LCJ ma więcej charterów niż SZZ, LUZ czy BZG. Jednak reklamowanie kierunków tylko w mediach społecznościowych to bardzo słabe podejście. Połowa potencjalnych klientów nawet nie wie, że tyle kierunków jest dostępnych
gość_542a3 2020-02-07 13:30   
gość_542a3 - Profil gość_542a3
@gość_12d45: zgadzam się z Tobą, jednym z ciekawszych argumentów jakie słyszałem z ust łodzian, wybierających warszawskie lotnisko pomimo dostępnego połączenie z Łodzi, to oprócz oczywistych, jak lepsze godziny, czy niższe ceny biletów (choć o dziwo pomijają dojazd, który w podsumowaniu daje wyższą cenę), to fakt że Chopin ma lepszą ofertę bezcłową.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy