×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian i Eurowings w dziesiątce najbardziej punktualnych linii


W ubiegłym roku dwie linie należące do Lufthansa Group: Austrian Airlines oraz Eurowings znalazły się wśród 10 najpunktualniejszych przewoźników w Europie – wynika z badań analitycznych opublikowanych przez Cirium.


W Polsce Austrian Airlines obsługuje 31 cotygodniowych połączeń między Warszawą i Krakowem a Wiedniem. Eurowings oferuje pasażerom z polski 22 rejsy tygodniowo w ramach połączeń między Wrocławiem a Dusseldorfem, Krakowem a Dusseldorfem i Stuttgartem oraz uruchomionej w październiku trasy między Gdańskiem a Dusseldorfem. 


Austrian Airlines otrzymało to wyróżnienie po raz drugi z rzędu. W 2019 roku 79% odlotów odbyło się o czasie, co zapewniło austriackiej linii dziesiąte miejsce w zestawieniu. 

- Cieszy mnie, że ponownie zasłużyliśmy na to wyróżnienie. Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsca na poprawę. Punktualność jest dla nas równie ważna, co czerwono-białe barwy naszych samolotów - skomentował Alexis von Hoensbroech, dyrektor generalny Austrian Airlines. 

Wskaźniki punktualności za rok 2018 były niższe niż w roku poprzednim. Pogorszenie to wynikało głównie ze stałych problemów europejskiego lotnictwa: zatłoczone lotniska i niebo, nieprzewidywalne zmiany warunków pogodowe i wynikające z nich opóźnienia w ruchu rotacyjnym - innymi słowy, gdy samolot nie jest dostępny na czas kolejnego rejsu z powodu wcześniejszego opóźnienia. Niska przepustowość kontroli ruchu często również w roku 2019 stała na przeszkodzie zwiększenia punktualności. 

W minionym roku w Austrian podjęto wiele kroków mające na celu zniwelowanie opóźnień. W letnim rozkładzie połączeń stale dostępne były dwa rezerwowe samoloty. Ponadto, w ramach projektu "ChronOS@VIE", Austrian Airlines nawiązało w tej kwestii współpracę z portem lotniczym w Wiedniu. Dzięki automatyzacji proces zajmowania. miejsc w autobusie dla pasażerów został upłynniony, co umożliwia pasażerom szybsze przemieszczanie się z bramki do samolotu. Z początkiem lipca w przypadku niektórych rejsów w ramach strefy Schengen wprowadzono możliwość otworzenia pasażerom tylnych drzwi samolotu. Dzięki temu może być on szybciej przygotowany do kolejnego rejsu - co znacznie przekłada się na jego punktualność. 


Eurowings również pomyślnie zakończyło rok 2019. Druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech zapewniła pasażerom 83% punktualność, poprawiając tym samym wynik sprzed roku o dziewięć procent, a także ten z 2017 r. 

Na lotniskach w Kolonii i Dusseldorfie Eurowings poprawiło punktualność o, odpowiednio, dwanaście i dziesięć procent w stosunku do roku ubiegłego i znacznie wyprzedziło konkurencyjne linie. Dane potwierdził niezależny portal OAG. Spory wpływ na opóźnione rejsy Eurowings miały strajki kontrolerów ruchu. Zewnętrze czynniki nie były aż tak odczuwalne, a wielu spóźnień uniknięto dzięki optymalizacji siatki połączeń. Na lotnisku w Dusseldorfie w ten sposób zredukowano nakładające się na siebie opóźnienia o połowę w stosunku do ubiegłego roku. 

- Dotrzymaliśmy słowa i w ubiegłym roku ponownie zaoferowaliśmy naszym klientom punktualne i niezawodne operacje lotnicze - czego on nas słusznie oczekują. By to osiągnąć, nie tylko zmieniliśmy i ulepszyliśmy wszystko, na co mieliśmy wpływ, ale także zrekompensowaliśmy niedociągnięcia naszych partnerów systemowych - mówi Michael Knitter, dyrektor operacyjny Eurowings. – Będziemy usilnie pracować nad osiągnięciem tego celu także w 2020 roku. Ostatecznie to właśnie zadowolenie naszych klientów jest naszą największą motywacją – dodał Knitter. 


Eurowings szczegółowo analizuje wszystkie podjęte kroki i stale je optymalizuje. Potrzebna będzie także współpraca z personelem naziemnym i partnerami systemowymi, takimi jak kontrola ruchu lotniczego. 

Przy rekordowej punktualności pod koniec roku wynoszącej ok. 90% (89% w grudniu, 93% w listopadzie), linia lotnicza potwierdza trwający od miesięcy trend, dzięki któremu Eurowings wyprzedziło europejską konkurencję. Działania na rzecz stabilizacji linii i zapewnienia jej większej punktualności rozpoczęto pod koniec 2018 roku. Znalazły one uznanie wśród pasażerów, co odzwierciedlają wysokie wyniki testów konsumenckich przeprowadzanych w 2019 roku. 

Niezależne portale także potwierdzają poprawę operacyjności Eurowings. Brytyjski Official Airline Guide (OAG) ocenił punktualność międzynarodowych linii lotniczych w całej Europie za rok 2019. Eurowings jest jedyną niemiecką linią lotniczą, która znalazła się w pierwszej dziesiątce. Cirium, dawniej Flight Global, także wymienia Eurowings wśród dziesięciu najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie w 2019 r.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie