Niemiecka kolej dowiezie pasażerów Qatar Airways

Marek Stus - Profil Marek Stus
14 stycznia 2020 10:15
1 komentarz
Linie Qatar Airways ogłosiły zawarcie nowej umowy code-share na rynku niemieckim. Partnerem przewoźnika nie została jednak inna linia lotnicza, lecz niemieckie koleje państwowe.
Reklama

Umowa Qatar Airways z Deutsche Bahn umożliwi pasażerom katarskiego przewoźnika, podróżującym jego rejsami z Frankfurtu do Dohy, dojazd pociągiem na lotnisko z Düsseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Kolonii, Lipska, Monachium, Norymbergi i Stuttgartu. Nie będzie konieczności rezerwowania osobno biletu kolejowego, gdyż odcinek pokonywany Deutsche Bahn będzie objęty rezerwacją przelotu w Qatar Airways. Pasażerowie nie będą też ponosili ryzyka opóźnienia lotu lub kursu pociągu, a w razie jego wystąpienia ich rezerwacja zostanie bezpłatnie zmieniona przez przewoźnika.


Qatar Airways oferują dwa loty dziennie z Frankfurtu do Dohy obsługiwane boeingami 777-300ER i airbusami A380. Katarskie linie latają także dwa razy dziennie do Monachium i codziennie do Berlina.

- Umowa code-share między Qatar Airways i Deutsche Bahn dodatkowo wzmacnia więzi między Niemcami a Katarem. Byliśmy świadkami znacznego wzrostu ruchu między Niemcami i Katarem oraz dalszymi kierunkami. Nasze nowe miejsca docelowe code-share nie tylko odpowiadają na to zapotrzebowanie, ale także zapewniają naszym klientom z Dohy i dziesiątek miejsc na całym świecie możliwość odkrywania nowych, ekscytujących miejsc w Niemczech - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.


Katarskie linie zostały kolejnym partnerem Deutsche Bahn. Podobne porozumienia niemieckie koleje zawarły już z kilkudzesięcioma przewoźnikami lotniczymi oferującymi swoje loty do Niemiec.

Fot. B. Morga, Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_59547 2020-01-15 08:15   
gość_59547 - Profil gość_59547
Cas na LOT :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama