×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemiecka kolej dowiezie pasażerów Qatar Airways


Linie Qatar Airways ogłosiły zawarcie nowej umowy code-share na rynku niemieckim. Partnerem przewoźnika nie została jednak inna linia lotnicza, lecz niemieckie koleje państwowe.


Umowa Qatar Airways z Deutsche Bahn umożliwi pasażerom katarskiego przewoźnika, podróżującym jego rejsami z Frankfurtu do Dohy, dojazd pociągiem na lotnisko z Düsseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Kolonii, Lipska, Monachium, Norymbergi i Stuttgartu. Nie będzie konieczności rezerwowania osobno biletu kolejowego, gdyż odcinek pokonywany Deutsche Bahn będzie objęty rezerwacją przelotu w Qatar Airways. Pasażerowie nie będą też ponosili ryzyka opóźnienia lotu lub kursu pociągu, a w razie jego wystąpienia ich rezerwacja zostanie bezpłatnie zmieniona przez przewoźnika. 


Qatar Airways oferują dwa loty dziennie z Frankfurtu do Dohy obsługiwane boeingami 777-300ER i airbusami A380. Katarskie linie latają także dwa razy dziennie do Monachium i codziennie do Berlina. 

- Umowa code-share między Qatar Airways i Deutsche Bahn dodatkowo wzmacnia więzi między Niemcami a Katarem. Byliśmy świadkami znacznego wzrostu ruchu między Niemcami i Katarem oraz dalszymi kierunkami. Nasze nowe miejsca docelowe code-share nie tylko odpowiadają na to zapotrzebowanie, ale także zapewniają naszym klientom z Dohy i dziesiątek miejsc na całym świecie możliwość odkrywania nowych, ekscytujących miejsc w Niemczech - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways. 


Katarskie linie zostały kolejnym partnerem Deutsche Bahn. Podobne porozumienia niemieckie koleje zawarły już z kilkudzesięcioma przewoźnikami lotniczymi oferującymi swoje loty do Niemiec. 

Fot. B. Morga, Qatar Airwaysgość_96ee2 - Profil
gość_96ee2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie