×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EgyptAir poleci z Kairu do Dublina


Egipskie linie lotnicze EgyptAir uruchomią bezpośrednie połączenie między Kairem a Dublinem. Loty na tej trasie będą realizowane od 5 czerwca br.


Rejsy z Kairu do stolicy Irlandii zaplanowano cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Linie nie podały jeszcze ich szczegółowego rozkładu. Połączenie będzie obsługiwane samolotami airbus A320neo. Dostawy pierwszego z ośmiu zamówionych egzemplarzy przewoźnik spodziewa się w lutym br. Maszyny będą mogły zabrać na pokład 142 pasażerów w dwóch klasach: 16 w klasie biznes i 126 w klasie ekonomicznej. 


- Z przyjemnością witamy linie EgyptAir na irlandzkich lotniskach, które połączą Dublin z swoją rozbudowaną siatką lotów z głównej bazy w Kairze do wielu innych miejsc w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji - powiedział przy tej okazji Vincent Harrison, dyrektor zarządzający lotniska w Dublinie. - Będziemy współpracować z EgyptAir nad promocją tej nowej trasy, która będzie się cieszyła powodzeniem zarówno wśród biznesmenów, jak i turystów, ponieważ Kair jest największym miastem w świecie arabskim, położonym nad brzegiem Nilu, ze słynnymi piramidami w Gizie i sfinksem w odległości zaledwie kilku mil od jego centrum - dodał. 

EgyptAir oferuje obecnie rejsy do ponad 70 miast w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce Północnej. W Europie linia jest obecna m.in. w Amsterdamie, Atenach, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Frankfurcie, Kopenhadze, Londynie, Monachium i Wiedniu. Flota przewoźnika składa się z 60 samolotów, a dostawy kolejnych 23 s spodziewane w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. 

Fot. P. van Marion

gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie