EgyptAir poleci z Kairu do Dublina

14 stycznia 2020 10:03
1 komentarz
Egipskie linie lotnicze EgyptAir uruchomią bezpośrednie połączenie między Kairem a Dublinem. Loty na tej trasie będą realizowane od 5 czerwca br.
Reklama
Rejsy z Kairu do stolicy Irlandii zaplanowano cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Linie nie podały jeszcze ich szczegółowego rozkładu. Połączenie będzie obsługiwane samolotami airbus A320neo. Dostawy pierwszego z ośmiu zamówionych egzemplarzy przewoźnik spodziewa się w lutym br. Maszyny będą mogły zabrać na pokład 142 pasażerów w dwóch klasach: 16 w klasie biznes i 126 w klasie ekonomicznej.


- Z przyjemnością witamy linie EgyptAir na irlandzkich lotniskach, które połączą Dublin z swoją rozbudowaną siatką lotów z głównej bazy w Kairze do wielu innych miejsc w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji - powiedział przy tej okazji Vincent Harrison, dyrektor zarządzający lotniska w Dublinie. - Będziemy współpracować z EgyptAir nad promocją tej nowej trasy, która będzie się cieszyła powodzeniem zarówno wśród biznesmenów, jak i turystów, ponieważ Kair jest największym miastem w świecie arabskim, położonym nad brzegiem Nilu, ze słynnymi piramidami w Gizie i sfinksem w odległości zaledwie kilku mil od jego centrum - dodał.

EgyptAir oferuje obecnie rejsy do ponad 70 miast w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce Północnej. W Europie linia jest obecna m.in. w Amsterdamie, Atenach, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Frankfurcie, Kopenhadze, Londynie, Monachium i Wiedniu. Flota przewoźnika składa się z 60 samolotów, a dostawy kolejnych 23 s spodziewane w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Fot. P. van Marion


Ostatnie komentarze

Kubuś 2020-01-14 11:45   
Kubuś - Profil Kubuś
Kair-Warszawa by się przydało
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy