Bydgoszcz: W grudniu spadek, cały rok na plusie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 stycznia 2020 11:01
16 komentarzy
Z lotniska w Bydgoszczy skorzystało w grudniu br. 28,7 tys. pasażerów. To o 4,2 proc. mniej niż w tym samym miesiącu rok temu. Od stycznia w porcie im. J.I. Paderewskiego goszczono 425,2 tys. podróżnych (+2,9 proc.).
Reklama
Statystyki Bydgoszcz (BZG)
 
W ujęciu rocznym znacząco wzrosła liczba operacji. Łącznie było ich ponad 11,1 tys. (+27 proc.). W ostatnim miesiącu obsłużono 522 starty i lądowania (+16 proc.).

- Ubiegły rok przyniósł wzrost liczby obsłużonych Pasażerów, ale też rozwój siatki połączeń, przede wszystkim poprzez uruchomienie codziennych rejsów PLL LOT do Warszawy, jak i zwiększenie oferowania Ryanair do Dublina – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Te, jak i nowe kierunki, które pojawią się w tym roku na naszym lotnisku, wpłyną na jeszcze lepszy wynik w 2020 roku.


Rok 2019 to również rozpoczęcie istotnych dla lotniska oraz Pasażerów projektów. We wrześniu ruszyły prace inwestycyjne na parkingu, obejmujące wymianę nawierzchni, modernizację układu drogowego i systemu parkingowego, dzięki czemu korzystanie z parkingu będzie szybsze i wygodniejsze. Jesienią Spółka rozpoczęła też przebudowę części ogólnej terminalu, obejmującą między innymi przygotowanie nowych powierzchni handlowych i gastronomicznych dla podróżnych.

Dzięki uruchomionym w październiku służbom AFIS, od 1 stycznia lotnisko pracuje w systemie całodobowym. Własna służba informacji powietrznej oraz służba meteorologiczna pozwala na obsługę statków powietrznych 24h, dzięki czemu zwiększa się dostępność dla samolotów rejsowych, czarterowych, prywatnych czy szkolnych. To oznacza możliwość dalszego rozwoju lotniska.

W 2020 roku z Portu Lotniczego Bydgoszcz uruchomione będą trzy nowe połączenia – rejsowe loty do Edynburga, oraz wakacyjne loty zimowe do Tel Awiwu i letnie do Tirany.

fot. Mirosław Pachowicz
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9a374 2020-01-12 19:58   
gość_9a374 - Profil gość_9a374
Miesiac temu przecież było na tym portalu, ze LOT zaaplikowal o dodatkowe sloty na Okęciu, i byla wymieniona między innymi Bydgoszcz. Poczekajmy wiec jeszcze troche. Licze ze cos dołożą.
gość_dae81 2020-01-12 17:37   
gość_dae81 - Profil gość_dae81
Skoro Lufthansa zawiesza na lato sobotnią rotację, to może władze lotniska powinny przekonać LOT do popołudniowej rotacji w sobotę i najlepiej jeszcze w niedzielę. Osobiście bardzo mi tego brakuje.
Na przykład 20 stycznia WAW-BZG jest tylko jeden rozkładowy rejs i zostało tylko 6 miejsc wolnych, zatem potrzeba więcej rejsów, bo popyt rośnie.

gość_4382b 2020-01-11 23:02   
gość_4382b - Profil gość_4382b
gość_00d7f
Nie do końca masz rację. Sama Warszawa to dodatkowe wzrosty i z tego co widziałem na własne oczy jest duże zainteresowanie. Edynburg owszem wejdzie za Glasgow, ale jest bardzo prawdopodobne, że zostanie już na cały rok, co da kilka procent dodatkowo. W czarterach też jest większy ruch + 1 Antalya + 1 Bodrum + 1 Tirana, czyli w sumie dodatkowo trzy rejsy tygodniowo. Trochę też procentów skapnie z sześciu czarterów do Tel Awiwu. A ja cały czas trzymam kciuki za drugi rejs dziennie Lufthansy i mam nadzieję, że się w końcu doczekam. Uważam, że jest realne jakieś +12% za cały 2020 rok, chyba że „klątwa MAX-ów” zbierze swoje żniwo i będą ostre cięcia ze strony Ryanair.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama