×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zapowiada kolejne trasy z Armenii


Zaledwie dziesięć dni przed oficjalnym rozpoczęciem działalności w Armenii, Ryanair zapowiedział uruchomienie kolejnych połączeń z tego kraju, tym razem do Grecji. Wystartują one w sezonie letnim 2020 r.


Irlandzki przewoźnik od maja br. będzie latać dwa razy w tygodniu z Giumri do Aten oraz z Erewania do Salonik. Tymczasem już za kilka dni, Ryanair zainauguruje loty do Bergamo i Rzymu-Ciampino, a następnie także z Berlina do Erewania i z Memmingem do Giumri. 

Linia szacuje, że na wszystkich zapowiedzianych trasach będzie przewozić do 198 tys. pasażerów rocznie. 


Ryanair z zadowoleniem przyjmuje dalszy rozwój bezpośrednich połączeń UE z Armenią, ogłaszając nowe trasy z Giumri do Aten i z Erewania do Salonik. Zwolnienia podatkowe armeńskiego rządu gwarantowane nowym przyjaznym środowisku trasom bezpośrednich ponad dwukrotnie zwiększyły liczbę bezpośrednich połączeń z krajów unijnych do Armenii, z sześciu do 16 w ciągu zaledwie jednego roku - mówi David O'Brien, dyrektor handlowy przewoźnika.

Obecnie w Armenii działalność prowadzą dwie niewielkie linie lotnicze - Armenia Airways i Aircompany Armenia. Zarówno armeńscy przewoźnicy jak i tamtejszy urząd lotniczy byli krytykowani przez unijnych urzędników za niedociągnięcia w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem. Jedna z lokalnych linii lotniczych, Taron Avia, zawiesiła w ubiegłym roku swoją działalność, po audycie bezpieczeństwa przeprowadzonym przez organ kontrolny.

fot. mat. prasowe
gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie