Ryanair zapowiada kolejne trasy z Armenii

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
08 stycznia 2020 10:30
1 komentarz
Zaledwie dziesięć dni przed oficjalnym rozpoczęciem działalności w Armenii, Ryanair zapowiedział uruchomienie kolejnych połączeń z tego kraju, tym razem do Grecji. Wystartują one w sezonie letnim 2020 r.
Reklama

Irlandzki przewoźnik od maja br. będzie latać dwa razy w tygodniu z Giumri do Aten oraz z Erewania do Salonik. Tymczasem już za kilka dni, Ryanair zainauguruje loty do Bergamo i Rzymu-Ciampino, a następnie także z Berlina do Erewania i z Memmingem do Giumri.

Linia szacuje, że na wszystkich zapowiedzianych trasach będzie przewozić do 198 tys. pasażerów rocznie.


- Ryanair z zadowoleniem przyjmuje dalszy rozwój bezpośrednich połączeń UE z Armenią, ogłaszając nowe trasy z Giumri do Aten i z Erewania do Salonik. Zwolnienia podatkowe armeńskiego rządu gwarantowane nowym przyjaznym środowisku trasom bezpośrednich ponad dwukrotnie zwiększyły liczbę bezpośrednich połączeń z krajów unijnych do Armenii, z sześciu do 16 w ciągu zaledwie jednego roku - mówi David O'Brien, dyrektor handlowy przewoźnika.

Obecnie w Armenii działalność prowadzą dwie niewielkie linie lotnicze - Armenia Airways i Aircompany Armenia. Zarówno armeńscy przewoźnicy jak i tamtejszy urząd lotniczy byli krytykowani przez unijnych urzędników za niedociągnięcia w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem. Jedna z lokalnych linii lotniczych, Taron Avia, zawiesiła w ubiegłym roku swoją działalność, po audycie bezpieczeństwa przeprowadzonym przez organ kontrolny.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_07a35 2020-01-08 18:48   
gość_07a35 - Profil gość_07a35
Ten portal schodzi na psy, to informacja sprzed tygodnia, a dopiero teraz o tym piszecie na stronie glownej? Niech wroci Dominik Sipinski!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama