×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American promuje połączenie do Krakowa zdjęciem z Gdańska


W USA pojawiła się kampania billboardowa reklamująca nowe połączenia American Airlines. Na tablicy promującej trasę do Chicago z Krakowa pojawia się jednak... Gdańsk.


Połączenie między Wietrznym Miastem a Małopolską ruszy 7 maja br. i będzie oferowana sześć razy w tygodniu do 23 października. Rejsy będą obsługiwane przez boeinga 787-8 Dreamliner. Tym samym amerykańska linia wejdzie w bezpośrednią konkurencję z PLL LOT, który dwa ośrodki będzie w okresie letnim łączył bezpośrednio 5 razy tygodniowo.


Promujące połączenie zdjęcie z Gdańska, to kolejna wpadka przewoźnika zza oceanu. Wcześniej, w spotach medialnych reklamował on swoją trasę do Polski... wódką, której można w Krakowie napić się z przyjacielem. Wywołało to ogromne oburzenie po polskiej stronie i protesty licznych środowisk lokalnych. Obie kampanie raczej niezbyt korzystnie świadczą o marketingu linii. Co gorsza, potwierdzają najgorsze stereotypy o amerykańskiej znajomości geografii i obcych kulturach. 

Za zdjęcie i informację o sprawie dziękujemy naszemu Czytelnikowi, który do nas je przesłał.



gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie