×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa: Fokker 100 rozbił się w Kazachstanie


Fokker 100 kazachskich linii Bek Air chwilę po starcie z Ałmatów zaczął tracić wysokość i spadł na ziemię, rozpadając się na kilka części. Na pokładzie było 95 pasażerów i 5 członków personelu pokładowego i kokpitowego. W wyniku katastrofy śmierć poniosło co najmniej 15 osób.


Samolot obsługujący lot Z9-2100 z Ałmatów do Nur-Sułtanu, po starcie wzniósł się jedynie na kilka stóp, po czym gwałtownie skręcił w prawo, przebił ogrodzenie i uderzył w budynek, stojący ok. 750 m za końcem drogi startowej - donosi "AvHerald" Maszyna rozpadła się na kilka części, ale na szczęście nie doszło do pożaru. 

 
W wyniku tej katastrofy śmierć poniosło co najmniej 15 osób, zaś 66 osób jest rannych, z czego stan 22 osób określany jest jako wyjątkowo krytyczny. Na miejscu trwa akcja ratunkowa oraz pracują śledczy, którzy teraz zajmą się ustalaniem przyczyn katastrofy. W Kazachstanie wszystkie rejsy obsługiwane przez fokkery 100 zostały odwołane. 

fot. AvHeraldgość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie