×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosjanie chcą wznowić loty z Krakowa do Moskwy


Rosyjska linia Pegas Fly (wcześniej Ikar Airlines) wystąpiła o zgodę do rosyjskich władz na wykonywanie codziennych lotów między Krakowem a Moskwą. Obecnie między tymi miastami nie są oferowane bezpośrednie połączenia.


Pegas Fly zawnioskował o wykonywanie codziennych lotów między Krakowem i Moskwą, samolotami dopuszczonymi do operacji międzynarodowych na terenie Unii Europejskiej - wynika z informacji podanych przez rosyjską Federalna Agencję Transportu Lotniczego. Na trasie ze stolicy Małopolski do Moskwy nie będzie mogło latać więcej niż dwóch przewoźników. 

We wniosku nie sprecyzowano, na jakie moskiewskie lotnisko chciałby latać Pegas Fly, ale zapewne byłby to port Szeremietiewo, z którego linia oferuje już kilkanaście połączeń. 


Loty z Krakowa do stolicy Federacji Rosyjskiej zostały uruchomione przez Aerofłot 1 czerwca 2012 roku i obsługiwane były codzienne, a później 4 razy w tygodniu samolotem Suchoj Superjet 100. 

W 2012 roku Rosja zgodziła się na rejsy LOT-u nad Syberią najprawdopodobniej w zamian za to, że polska strona zezwoliła na połączenie Aerofłotu z Moskwy do Krakowa. Po ponad dwóch latach kluczowe dla Krakowa połączenie do Moskwy jednak zniknęło z siatki połączeń rosyjskiego przewoźnika. Ostatni rejs na tej trasie odbył się 22 września 2014 r.

Rosyjski Pegas Air (Ikar Airlines) oferuje zarówno połączenia regularne - w większości trasy krajowe i do Chin - oraz połączenia czarterowe do krajów europejskich i Azji Południkowo-Wschodniej. Jego flota składa się w sumie z 15 samolotów - boeingów 737-800, 737-900ER, 767-300ER i embraerów E190.

fot. mat. prasowe
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie