Rosjanie chcą wznowić loty z Krakowa do Moskwy

24 grudnia 2019 10:46
16 komentarzy
Rosyjska linia Pegas Fly (wcześniej Ikar Airlines) wystąpiła o zgodę do rosyjskich władz na wykonywanie codziennych lotów między Krakowem a Moskwą. Obecnie między tymi miastami nie są oferowane bezpośrednie połączenia.
Reklama
Pegas Fly zawnioskował o wykonywanie codziennych lotów między Krakowem i Moskwą, samolotami dopuszczonymi do operacji międzynarodowych na terenie Unii Europejskiej - wynika z informacji podanych przez rosyjską Federalna Agencję Transportu Lotniczego. Na trasie ze stolicy Małopolski do Moskwy nie będzie mogło latać więcej niż dwóch przewoźników.

We wniosku nie sprecyzowano, na jakie moskiewskie lotnisko chciałby latać Pegas Fly, ale zapewne byłby to port Szeremietiewo, z którego linia oferuje już kilkanaście połączeń.


Loty z Krakowa do stolicy Federacji Rosyjskiej zostały uruchomione przez Aerofłot 1 czerwca 2012 roku i obsługiwane były codzienne, a później 4 razy w tygodniu samolotem Suchoj Superjet 100.

W 2012 roku Rosja zgodziła się na rejsy LOT-u nad Syberią najprawdopodobniej w zamian za to, że polska strona zezwoliła na połączenie Aerofłotu z Moskwy do Krakowa. Po ponad dwóch latach kluczowe dla Krakowa połączenie do Moskwy jednak zniknęło z siatki połączeń rosyjskiego przewoźnika. Ostatni rejs na tej trasie odbył się 22 września 2014 r.

Rosyjski Pegas Air (Ikar Airlines) oferuje zarówno połączenia regularne - w większości trasy krajowe i do Chin - oraz połączenia czarterowe do krajów europejskich i Azji Południkowo-Wschodniej. Jego flota składa się w sumie z 15 samolotów - boeingów 737-800, 737-900ER, 767-300ER i embraerów E190.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
vscrew 2019-12-29 10:52   
vscrew - Profil vscrew
@lmajchrowski Ale właśnie tam kładzie się bagaż! Pod fotelem POPRZEDZAJĄCYM. W schowkach nad głowami kładzie się lekkie bagaże, torby i kurtki. Natomiast w samolotach regionalnych bagaże oddaje się przed wejściem do samolotu przy schodkach i tam odbiera - LH robi to zawsze.
gość_9f8bf 2019-12-26 21:08   
gość_9f8bf - Profil gość_9f8bf
Pegas Fly - dosc egzotyczna linia lotnicza i raczej nie przyjmie sie w swiadomosci pasazerow. Kierunek do Moskwy z Krakowa jest bardzo pozadany i widzialbym jednak tutaj Pobede od Aeroflotu, ktora jako low cost jest tansza od przewoznikow regularnych...
gość_3ff2b 2019-12-26 13:41   
gość_3ff2b - Profil gość_3ff2b
Bardzo wielu rosyjskojęzycznych gości w Zakopanem to byli obywatele ukraińscy, widać to było po rejestracjach samochodowych. Antyrosyjskie nastawienie to występuje chyba tylko w mediach wywowodzących się z dawnej "Solidarności", zwykli ludzie to raczej są niechętni nacjonalizmowi ukraińskiemu. Rezerwowałem teraz kwaterę w Rabce (nie żadne luksusowe Zakopane), dzwonię w jedno miejsce: nie ma miejsc, Rosjanie przyjeżdżają. Dzwonię w drugie: Rosjanie zarezerwowali, właśnie wpłacili, nic z tego. Więc chyba nie jest tak źle i miałby kto latać :)

Tabliczki że Rosjanie nie są mile widziani - to chyba jednorazowa pokazówka? Nie kojarzę nic takiego z wizyt na Podhalu. Najlepiej by było zrobić uproszczony reżim wizowy, tak jak w Rosji jest dla nas do Kaliningradu i Petersburga.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy