Ryanair poleci z Poznania do Lwowa

20 grudnia 2019 10:59
18 komentarzy
Ryanair planuje uruchomienie nowej trasy z Poznania do Lwowa - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Na tej samej trasie w przeszłości latał także polski LOT.
Reklama

Pierwszy lot zaplanowano na 1 kwietnia 2020 roku. Ryanair będzie wykonywał rejsy na tej trasie dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Ostatni lot zaplanowano 21 października 2020 r., ale niewykluczone, że połączenie zostanie utrzymane w sezonie zimowym - donosi portal "Fly4Free".

Obecnie trasa widnieje w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, ale niemożliwe jest wybranie konkretnych dat podróży. Rejsy byłyby obsługiwane przez polską spółkę zależną Ryanaira - Buzz.


Od 1 kwietnia 2020 r. Ryanair zamierza latać także z Budapesztu do Lwowa. Już wcześniej linia uruchomiła połączenia z Krakowa i Modlina do tego ukraińskiego miasta. Wcześniej dwa razy w tygodniu z Poznania do Lwowa latał też LOT.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fd559 2019-12-24 23:33   
gość_fd559 - Profil gość_fd559
gość_8d9f1: Niestety wszystko zaczyna się od prezydenta, który zamiast zrozumieć, że lotnisko to potężny impuls dla rozwoju miasta w każdym aspekcie (czytaj Kraków, Gdańsk, Wrocław) woli powtarzać "konstytucja" stojąc na świeżo oddanej ścieżce rowerowej w otoczeniu marszu równości. Z Poznania wszyscy, których na to stać uciekają na przedmieścia. Potem dochodzi bierna postawa zasiedzianego zarządu Ławicy, który nawet statystyki przestał publikować. Niestety raczej tego nie czytają, a szkoda, bo zainteresowani tematem pasażerowie widzą więcej niż prezes zza swojego biurka. 2020 zapowiada się bardzo fajnie, jednak jak to w POZ bywa po fajnym roku nastęuje stagnacja. Co do AMS, CDG, VIE, BCN, MAD, DXB i IST to trzeba znowu niestety wziąć przykład z WRO. Każdy hub po kolei czekać aż się przyjmie i dopiero wprowadzać nastęny. To nie są połączenia do Turcji czy Egiptu, gdzie każdy sobie poleci na wakacje. Jest grupa pasażerów biznesowych, która zwiększa się powoli. VIE, BCN i MAD obsadzić jakimś low-costem też oczywiście nie naraz bo fakt było fajnie notować +40% w 2018 roku, ale konsekwencją tego były spadki w 2019. IST i DXB to narazie możemy zapomnieć, bo nawet KRK nie ma IST. Te ciepłe kierunki to też trzeba powoli wprowadzać. Idealnym przykładem jest trasa Ryana POZ-CFU. Najpierw raz w tygodniu na próbę, przyjęło się więc dołożyli drugą rotację a od lata 2020 trzecia rotacja i sukces jest. Terminal niestety nie jest z gumy i za pół roku w szczycie sezonu będzie pękał. A co dopiero za 5 lat. Niestety nowego jak na razie nie będzie, a stary raczej się do rozbudowy nie nadaje. Lokalizacja też zła (odszkodowania za hałas, podejście nad centrum)
gość_8d9f1 2019-12-24 16:13   
gość_8d9f1 - Profil gość_8d9f1
gość_fd559 Bardzo dobry pomysł. Mam nadzieje ze ktoś z Ławicy to czyta. Poznan jako miasto zyska więcej biznesu jak w końcu będzie bardziej otwarty na świat i lepiej skomunikowany. Ludzie nie będą musieli się godzinami tłuc do Warszawy albo Berlina by poleciec gdzieś na weekend a biznes będzie mógł się w końcu w Poznaniu rozwijać i zapraszać klientów do tego pięknego miasta. Szkoda ze tego nikt z Ławicy i miasta nie rozumie ze więcej połączeń ( również do hub ów ) oznacza więcej biznesu, turystów. Przyszły rok zapowiada się już trochę lepiej ale jeszcze daleka droga. Poz powinien mieć conajmniej po 4 rotacje do fra i muc ale również cph. Nie wspominając o AMS czy CDG , VIE a kończąc na BCN i MAD pod Amerykę południowa. Oczywiście IST lub DBX byłoby wspaniałe również mieć z Poznania. Z połączeń p2p w końcu ciepłe kierunki Faro, Lizbona , Malaga, Kanary.
gość_fd559 2019-12-24 13:04   
gość_fd559 - Profil gość_fd559
gość_8d9f1: Ławicy sprzyja też sytuacja drogowa- oddanie drogi S5 napewno zwięszy ilość pasażerów z Leszna i okolic. Kolejny odcinek S5 w kierunku Bydgoszczy też zwiększy liczbę mieszkańców tamtych okolic latających z POZ. Przydały by się jeszcze odcinki S11 do Ostrowa Wielkopolskiego i Piły, ale na to niestety przy polityce obecnego rządu przyjdzie poczekać. Ławica mogłaby pomyśleć o jakiejś dobrej reklamie i promocjach dla dojeżdżających- tańszy parking, kawa na lotnisku- cokolwiek. No i oczywiście reklamowanie się w innych miastach. A dwa powiaty- Poznań i powiat poznański generują taki sam potencjał jak Wrocław, Gdańsk i Katowice wraz ze swoimi ościennymi powiatami. Podsumowując duży i niewykorzystany potencjał, jednak linie powoli zaczynają to dostrzegać
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy