PRTL częścią Pasazer.com. Wzmacniamy analityczną część portalu

2 grudnia 2019 09:00
6 komentarzy
Portal PRTL.pl został wczoraj (1.12) włączony w struktury Pasazer.com. AVIACLICK, wydawca portalu Pasazer.com i Centrum Kształcenia i Doradztwa IKKU właściciel portalu PRTL (Polski Rynek Transportu Lotniczego) podpisali umowę o połączeniu portali.
Reklama
W związku z nieustannym rozwojem polskiego rynku lotniczego w zakresie dostarczania branżowych informacji 1 grudnia br. portale Pasazer.com i PRTL.pl łączą siły by dostarczać aktualne i profesjonalne informacje o rynku lotniczym w Polsce.

PRTL to przez ostatnie lata fachowe źródło treści analitycznych przeznaczone dla kadry zarządzającej i osób odpowiedzialnych za rozwój transportu lotniczego w Polsce, tworzony przez doświadczonych praktyków i specjalistów rynku lotniczego związanych zawodowo z instytucjami branży lotniczej.

- Łączymy się z popularnym portalem Pasazer.com, aby lepiej odpowiadać na potrzeby informacyjne branży lotniczej. Wszystkie najważniejsze, cykliczne raporty, analizy i komentarze, które ukazywały się na łamach PRTL.pl będą teraz publikowane w Pasazer.com. Wspólnie ze specjalistami portalu będziemy omawiali wszystkie najważniejsze wydarzenia i zjawiska na polskim, europejskim i światowym rynku lotniczym. Mamy nadzieję, że działając wspólnie będziemy mogli docierać do szerszego grona Czytelników - mówi Marek Serafin, redaktor prowadzący PRTL.

Pasazer.com jest wiodącym, niezależnym i opiniotwórczym portalem internetowym, skupiającym się na lotnictwie i turystyce. Serwis od 2004 roku kierowany jest do przedstawicieli branży lotniczej i turystycznej, osób poszukujących inspiracji wyjazdowych jak i fanów lotnictwa i podróży. Pasazer.com notuje półtora miliona odsłon, blisko pół miliona wizyt i ponad 250 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie.

- Połączenie z PRTL-em pozwoli w jeszcze większym stopniu rozwinąć analityczną część naszego portalu. Wiedza i doświadczenie specjalistów PRTL-u pozwolą jeszcze bardziej wnikliwie analizować i opiniować bieżące zagadnienia rynku transportu lotniczego w Polsce. Konsolidacja mediów lotniczych to kolejny krok w rozwoju Pasazer.com, który wzmocni pozycję portalu nie tylko na rynku krajowym, ale także w całym regionie. - mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com.


Od roku nasza obecność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest wzmacniana za pośrednictwem brandu "The CEESAR Awards". Gala wieńcząca Plebiscyt (podczas której nagradzani są przewoźnicy i lotniska, którzy działają w Europie Środkowo-Wschodniej), to największe w Polsce wydarzenie branży lotniczej, podczas którego spotka się cała branża lotnicza z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Połączonymi siłami będziemy wspólnie budować jeszcze bardziej niezależną, merytoryczną i opiniotwórczą platformę wymiany opinii. Jesteśmy jedynym w Polsce portalem, który współpracuje z OAG, dzięki czemu jesteśmy w stanie publikować unikalne na polskim rynku raporty i analizy w oparciu o OAG Schedules Analyser. Dzięki rozwojowi działu analitycznego będziemy publikować więcej merytorycznych i jakościowych raportów oraz analiz opisujących zjawiska w polskim, europejskim i globalnym lotnictwie.

W ramach współpracy na łamach Pasazer.com pojawią się nowe cykle znane z PRTL-u, tj. "Barometr rynku polskiego", "Barometr lotnisk europejskich", "Barometr Świat" czy "Komentarz tygodnia". Już od początku listopada nasi Czytelnicy mieli okazję zapoznać się pierwszymi analizami powstałymi w ramach współpracy z PRTL-em.

- Jesteśmy przekonani, że wzmocnienie części merytorycznej i coraz szerszy zasięg wpłynie korzystnie na dalszy dynamiczny rozwój Pasazer.com - dodaje Cybulak.

- Cieszymy się, że w tak wyjątkowym dla polskiego rynku lotniczego okresie powstaje nowa, ulepszona wersja portalu Pasazer.com, wykorzystująca doświadczenia i zasoby eksperckie PRTL. Już niedługo poinformujemy o nowych projektach i pomysłach, które będą przydatne i ciekawe dla wszystkich interesujących się rynkiem lotniczym nie tylko profesjonalnie – dodaje Serafin.

We współpracy z naszymi partnerami z PRTL.pl będziemy tworzyć kolejne inicjatywy, wzmacniać merytoryczny dialog, podtrzymywać relacje i wymianę branżowej wiedzy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4412c 2019-12-03 11:06   
gość_4412c - Profil gość_4412c
Wszelkie publikacje prtl i pana Serfaina sa unikalne i ostatnie pół roku bez nich było smutnym okresem.
Bardzo się cieszę to wraca, gdziekolwiek by się nie ukazywały!!! Byle znów cyklicznie!!! Bo rynek się zmienia i absolutnie profesjonalne komentarza pana Serafina pozwalają oszczędzić wiele wiele czasu na własnoręczne poszukiwania danych.Po zniknięciu pana Dominika, poziom pasażera wydaje mi się że poszedł w górę, więcej rzetelnej wiedzy i konkretnych danych, a mniej "polityki".

Mimo wszystko będzie mi brakować "podwójnego" klikania w "komentarz tygodnia" na prtl ;)

Trzymam kciuki! Dla pasażera to na pewno będzie ogromy skok do przodu w przypadku wszelkich analiz rynku!!!
gość_cdf82 2019-12-03 08:16   
gość_cdf82 - Profil gość_cdf82
Tak, jak napisał gość_ec29c, pasazer.com będzie liderem intelektualnym, skarbnicą wiedzy na tematy lotnicze oraz perłą na branżowym rynku Europy Wschodniej. Już się nie mogę doczekać wciągającej lektury dojrzałych analiz pana Serafina, w szczególności podsumowań tygodnia, które zamierzam czytać przy kawie i ciasteczkach, rozwijając wiedzę o lotnictwie.
jjemiolo 2019-12-02 15:19   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Bardzo dobry pomysl. Czytalem oba portale wiec teraz bedzie latwiej. Zycze powodzenia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy