Częściej LOT-em z Węgier do Seulu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
27 listopada 2019 14:00
1 komentarz
Od 6 maja 2020 r. PLL LOT zwiększy liczbę rejsów między Budapesztem a Seulem. Rejsy do Korei Południowej będą wykonywane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele (powroty - następnego dnia).
Reklama
Narodowy przewoźnik nie zwalnia tempa rozwoju w Budapeszcie. Trasa do Seulu cieszy się dużym powodzeniem, a wypełnienia samolotów w pierwszym okresie funkcjonowania osiągają ponad 90 proc. Dzieje się to jednak w dużej mierze poprzez bardzo niskie ceny biletów. Obecnie stawki poszły nieco w górę, ale wciąż są atrakcyjne. Ponadto, we wrześniu i październiku obsługa trasy była bardzo utrudniona ze względu na niezbyt dobrze ułożone rozkłady i rotacje samolotów. W efekcie generowane były znaczne opóźnienia lub dreamliner musiał wykonywać loty techniczne bez pasażerów na trasie Budapeszt-Warszawa.

Od 6 maja 2020 r. przewoźnik będzie latał między stolicami Węgier i Korei Południowej cztery razy w tygodniu. W bieżącym sezonie zimowym LOT wykonuje rejsy we wtorki, piątki i niedziele (powrotne - następnego dnia).

Jednocześnie, z rozkładu w systemie rezerwacyjnym linii wynika, że zaplanowana liczba rejsów z Budapesztu do Nowego Jorku pozostanie niezmieniona. Dalej jednak nie udało się zniwelować chaotyczności operacji. I tak rejsy z Węgier do USA zaplanowano od poniedziałku do soboty z wylotem o 13:15 (w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty) lub o 18:45 (we środy i czwartki) czasu lokalnego. Powroty z lotniska im. J. F. Kennedy'ego zaplanowane są z kolei codziennie oprócz śród (o godz. 19:00), ale w czwartki mają być wykonane dwa rejsy w ciągu doby (dodatkowo o 00:20).


fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_ec29c 2019-11-27 14:24   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Bardzo dobra decyzja. Moim zdaniem LOT wypracuje 500 mln zysku operacyjnego w 2020 roku (zaszkodzić może w zasadzie tylko ewentualne przywrócenie MAX-ów). I będzie to skutek braku slotów dla konkurentów w WAW, zniesienia wiz, ale też wielkiej poprawy wyników bazy w Budapeszcie.

Baza w BUD, choć ryzykowna, to próba budowy modelu wielu baz i hubów. Modelu bardziej efektywnego zarówno od "czystego" hubu, jak i od modelu tylko P2P.

Seul ma uzasadnienie i biznesowe i turystyczne, bardzo dobrze przeprowadzono otwarcie nowej trasy, te bilety w klasie biznes po 400 EUR w jedną stronę to był majstersztyk marketingu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N