×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa dorniera 228 w Kongo


W niedzielę (24.11) turbośmigłowy dornier 228 linii Busy Bee Congo, przewoźnika Demokratycznej Republiki Konga, rozbił się podczas startu z lotniska Goma we wschodniej części kraju. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 27 osób.


Lokalne media podają, że należący do Busy Bee dornier 228 odbywał regularny lot krajowy z Gomy do Beni, kiedy rozbił się w gęsto zaludnionej dzielnicy mieszkalnej Gomy i zapalił się. Liczba zgłoszonych na lot pasażerów i ofiar śmiertelnych jest różna, ale według doniesień w wyniku katastrofy zginęło od 25 do 27 osób, w tym 17 pasażerów samolotu i dwóch członków załogi. Pozostałe osoby to ofiary na ziemi spośród lokalnej społeczności dzielnicy, w której spadł samolot.


Aviation Herald podaje, że samolot nosił znaki rejestracyjne 9S-GNH. Informacje te pochodzą z planu lotu, złożonego na tę trasę na 24 listopada. Nagrania wideo i zdjęcia z miejsca katastrofy pokazują dużą liczbę ludzi stłoczonych wokół rozczłonkowanego wraku, z którego wydobywały się dym i ogień. W czasie wypadku pogoda w okolicy była dobra, z lekkimi południowymi wiatrami, rozproszonymi chmurami i dobrą widzialnością.


Busy Bee Congo z siedzibą w Goma jest regionalną linią lotniczą, która obsługuje regularne loty między Beni, Butembo i Goma położonymi w Demokratycznej Republice Konga, a także loty czarterowe. Strona internetowa przewoźnika mówi o flocie złożonej z jednego piętnastoosobowego dorniera 228-100 i dwóch dziewiętnastoosobowych 228-200, z których jednym był samolot o rejestracji 9S-GNH.

fot. Twitter, wikimedia (CC) - zdjęcie ilustracyjne
gość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie