×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Awaryjne lądowanie samolotu Ryanaira w Krakowie


Wczoraj (12.11) na krakowskim lotnisku Balice miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu linii Ryanair. Boeing 737 wykonujący lot nr FR6864 z Krakowa do Palermo wrócił na lotnisko niedługo po starcie.


Po starcie maszyny Ryanaira z podkrakowskich Balic załoga miała problemy ze schowaniem podwozia. Piloci zgłosili problem służbom ruchu lotniczego i po pewnym czasie spędzonym na próbach wciągnięcia kół, a następnie potwierdzeniu ich zablokowania w pozycji otwartej podjęła próbę lądowania zakończoną sukcesem.

Żaden ze 183 pasażerów podróżujących do Palermo nie odniósł obrażeń, a całą akcję nadzorowało kilkanaście jednostek straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji. Niedługo po lądowaniu i dotarciu do terminala pasażerowie trafili do zastępczej maszyny, którą podstawił przewoźnik i odbyli już bez przeszkód podróż do celu.

- Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy sygnał z krakowskiego lotniska o awaryjnym lądowaniu samolotu. Zadziałaliśmy zgodnie z procedurami. Na miejsce zostały wysłane zastępy z obszaru miasta. Wszystko zakończyło się szczęśliwie i obecnie jednostki wracają do koszar - powiedział kpt. Bartłomiej Rosiek z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie w rozmowie z portalem onet.pl.

fot. flightradar24.com

gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie