Baltona: Fashion Boutique na Lotnisku Chopina

25 października 2019 09:10
1 komentarz
Pasażerowie odlatujący z warszawskiego Portu Lotniczego im. F. Chopina od kilku miesięcy mają możliwość zapoznania się z ofertą polskich projektantów. Stworzone przez firmę Baltona butiki oferują produkty zarówno uznanych w świecie mody nazwisk, jak i nowych, obiecujących marek.
Reklama
Baltona prowadzi 14 lokali handlowych na warszawskim Lotnisku Chopina. Poza sklepami z asortymentem charakterystycznym dla konceptów Duty Free, firma postawiła na nowe formaty, gdzie promuje rodzime produkty. Wśród nich znajdziemy Fashion Boutique – butiki z odzieżą, akcesoriami, torebkami, bielizną i biżuterią od polskich projektantów. Choć sklepy z lokalnymi markami odzieżowymi działają na lotniskach w wielu zachodnich krajach, na polskim rynku koncepcja Baltony została uznana za odważną i pionierską. Po sześciu miesiącach od otwarcia nowych butików firma nie kryje zadowolenia z decyzji o współpracy z polskimi projektantami.

- Stawiając na nowy koncept butików z modą, zależało nam przede wszystkim na tym, aby pasażer dostał coś nowego i niespotykanego na innych lotniskach. Mamy w kraju wiele fantastycznych marek modowych, które zasługują na to, aby mogły być dostrzeżone przez klienta z zagranicy. Najważniejszy port lotniczy w Polsce jest idealnym miejscem na prezentację dokonań polskich projektantów – mówi Milena Kowalewska, Category Manager Fashion&Accessories w firmie Baltona.


Fashion Boutique posiada w ofercie ubrania od uznanych i cenionych projektantów, takich jak Robert Kupisz czy Lidia Kalita. Marki te spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem także przez zagranicznych podróżnych. Jest to potwierdzeniem, że polska moda prezentuje światowy poziom.

- Obecność w Fashion Boutique na lotnisku Chopina w Warszawie to dla nas wyróżnienie i szansa na dotarcie do potencjalnych klientów, którzy nie mają w swoich miastach bezpośredniego kontaktu z marką QПШ Robert Kupisz. Dodatkowo cieszy nas koncept Baltony, który promuje polską modę i design, i jak się okazuje, spotkał się z wielkim zainteresowaniem klientów – komentuje Robert Kupisz.

W ofercie Fashion Boutique znajdują się też młode marki, takie jak John&Mary, Balagan, MUUV, czy MissionSwim. Wszystkie produkty dostępne w butiku charakteryzują się ponadczasowym designem, dobrym rzemiosłem oraz jakością, która wynika przede wszystkim z unikatowości i starannego wykonania. Ubrania szyte są w Polsce i to doceniają zagraniczni klienci. Duże znaczenie ma także staranny wybór asortymentu uwzględniający potrzeby i oczekiwania podróżnych.

- Ubrania mojej marki QПШ Robert Kupisz to połączenie grunge'u, streetwear'u z domieszką stylu rockowego. Kolekcje, które tworzę są ekscytujące i oryginalne, ale przede wszystkim komfortowe. Tworzone przeze mnie ubrania muszą być wygodne do noszenia oraz wykonane z najwyższą starannością. Wszystkie tkaniny są miękkie i przyjemne w dotyku, a wykonane z nich ubrania nie ograniczają ruchów – podkreśla projektant.


- Zmiana asortymentu następuje praktycznie raz w tygodniu. Pasażerowie mogą mieć pewność, że zaopatrzą się u nas w ubrania czy akcesoria z najnowszych kolekcji – dodaje Kowalewska.

Nie każdy też wie, że w Polsce powstaje bardzo wysokiej jakości bielizna, która wyróżnia się nawet na tle międzynarodowych, powszechnie znanych marek. Wśród tych dostępnych na Okęciu prym wiedzie Perilla – niezwykle zmysłowa i wykonana z najwyższą starannością bielizna, wybierana często na prezent. A skoro mowa o prezentach, dla nikogo nie powinien być zaskoczeniem fakt, że jednym z najchętniej kupowanych upominków jest biżuteria z bursztynem. Tu podróżni mają do wyboru trzy marki – S&A, Ambra Stile oraz Ania Kruk.

- Zaskakującym uzupełnieniem oferty Fashion Boutique by Baltona są plakaty modowe On My Wall, kupowane przez zagranicznych podróżnych jako pamiątka z Polski. On My Wall to selekcja plakatów, które pochodzą z portfolio utalentowanych fotografów i ilustratorów mody. W Fashion Boutique znajdziemy łącznie 40 prac od artystów - mówi współtwórczyni marki Ewa Fiwek – Postery są pakowane w kolorowe tuby, które z łatwością mieszczą się w schowku bagażowym i są oryginalnym pomysłem na pamiątkę z Polski – dodaje współprowadząca firmę Natalia Pelak.

Na warszawskim Lotnisku Chopina znajdują się dwa butiki modowe prowadzone przez Baltonę – przed i za kontrolą paszportową. I choć ich oferta jest zróżnicowana i dostosowana do profilu klienta, oba wpisują się w światowy trend podkreślania lokalności, czyli sense of place.

Ostatnie komentarze

gość_7b494 2019-10-25 13:17   
gość_7b494 - Profil gość_7b494
Proszę dodawać na początku informację, że artykuł jest sponsorowany. Nie każdy chce czytać reklamy
dziękuję
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy