Wrocław: We wrześniu 4 proc. w górę

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
08 października 2019 13:42
9 komentarzy
We wrześniu br. wrocławski port lotniczy obsłużył 365 tys. podróżnych, czyli o 4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Dobre wyniki osiągnęli przewoźnicy sieciowi, a kierunki południowe notują zainteresowanie na poziomie wakacyjnego szczytu.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
Na trasie do Paryża–Charles de Gaulle, obsługiwanej przez linie Air France, przybyło aż 26,2 proc. pasażerów w porównaniu do września 2018 – przy takiej samej liczbie rejsów w miesiącu. Podobnie, niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie do Amsterdamu obsługiwane przez linie KLM. Co ciekawe, w samolotach na tej trasie we wrześniu zajętych było ponad 90 proc. miejsc. To dobry wynik – na tym poziomie plasują się bardzo popularne połączenia oferowane przez tanie linie.

Cieszy nas przede wszystkim fakt, że w tym segmencie ruchu już od dłuższego czasu obserwujemy imponującą dynamikę wzrostu. W pierwszych trzech kwartałach tego roku przewoźnicy sieciowi odnotowali o 15,6 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – mówi Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego portu lotniczego.


Znakomite wyniki odnotowali również inni przewoźnicy. Ponad 28 proc. więcej pasażerów przewiozły linie SWISS na trasie do Zurychu, a blisko 24 proc. więcej linie Eurowings do Düsseldorfu. Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę.

Tanie linie przewiozły we wrześniu ok. 190 tys. pasażerów. Zdecydowana większość połączeń cieszyła się ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Na trasach na Maltę, Teneryfę czy Kretę (lotnisko Chania) w samolotach zajętych było ok. 96 proc. miejsc. To rekordowo wysoki poziom.


W przypadku kierunków południowych w ogóle nie widać, że szczyt sezonu wakacyjnego jest już za nami. O ich popularności najlepiej świadczy liczba miejsc zajętych na tych trasach. Przewidujemy, że wysokie zainteresowanie nimi będzie się utrzymywało do końca sezonu letniego, czyli końca października. Nie mniejszą popularnością wśród pasażerów cieszyły się też kierunki wschodnie, dostępne z Wrocławia przez cały rok. Potencjał wzrostu w tym segmencie nadal jest spory, co dostrzegają przewoźnicy, sukcesywnie rozwijając swoją ofertę – dodaje Kuś.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_823d5 2019-10-10 11:07   
gość_823d5 - Profil gość_823d5
To prawda od kilku dni Lufthansa nie lata do Monachium
gość_a581e 2019-10-09 11:42   
gość_a581e - Profil gość_a581e
Troche tez w dol - Lufa ma problem z polaczeniem WR0-MUC / MUC-WRO od upadku Adria Airways. Wiekszosc lotow przez ostatnie kilka tygodni byla odowlana oraz na te chwile MUC wypadlo zupelnie...
gość_f2015 2019-10-09 11:22   
gość_f2015 - Profil gość_f2015
coz za news?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama