Wrocław: 453 tys. pasażerów w ub. miesiącu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 sierpnia 2023 09:30
W minionym miesiącu z usług Portu Lotniczego Wrocław skorzystało 453 tys. pasażerów, czyli najwięcej w historii wszystkich siódmych miesiąców na Dolnym Śląsku. To również o 27 proc. więcej niż przed rokiem. Podróżni najchętniej latali do tureckiej Antalyi.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
Dotychczas, rekordowym lipcem był ten sprzed czterech lat - wówczas przez Wrocław przewinęło się 387 tys. pasażerów, czyli o 17 proc. mniej niż w ub. miesiącu. Aż 250 tys. osób wybrało ofertę połączeń niskokosztowych, przygotowaną przede wszystkim przez linię Ryanair i Wizz Air. Największą popularnością cieszyła się Wielka Brytania, w kierunku której podróżowało w minionym miesiącu 71 tys. pasażerów. Dużo podróżnych wybrało również ofertę rejsów do Włoch z Bolonią i Mediolanem na czele (43 tys. turystów). Chętnych nie brakowało też na trasach do Hiszpanii, Grecji i Chorwacji.


Wśród połączeń czarterowych lider mógł być tylko jeden - turecka Antalya, która od lat umacnia swoją pozycję najpopularniejszego kurortu wypoczynkowego wśród Polaków. W ub. miesiącu turecki kierunek wybrało aż 40 tys. turystów. W sumie z wrocławskich czarterów skorzystało 137 tys. pasażerów, odlatujących nie tylko do Turcji, ale również m.in. do Grecji, Hiszpanii i Albanii. Ofertę połączeń sieciowych wybrało w ub. miesiącu 56 tys. podróżnych, z czego trasą Polskich Linii Lotniczych na Lotnisko Chopina poleciało 23 tys. osób. 33 tys. pasażerów skorzystało z rejsów linii Lufthansa, KLM, Swiss International Air Lines oraz Eurowings.

- Trwa szczyt sezonu i widać, że z miesiąca na miesiąc podróżnych przybywa. Przed nami jeszcze drugi miesiąc wakacji. Będzie on równie intensywnym okresem, co lipiec. Liczba obsługiwanych pasażerów napawa nas dumą, ponieważ można dostrzec, że Wrocławianie chętnie rozpoczynają swoją podróż właśnie na naszym lotnisku. To samo można powiedzieć o mieszkańcach Dolnego Śląska i ościennych województw - dodał Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy