Boeing zawarł pierwsze ugody z rodzinami ofiar tragicznego lotu Lion Air 610

26 września 2019 10:21
Amerykański producent lotniczy doszedł do pierwszych
porozumień z rodzinami osób, które zginęły niecały rok temu w Indonezji w
katastrofie boeinga 737 MAX. W wypadku lotniczym zginęło 189 osób, w tym
załoga.
Reklama

Ogłoszone wczoraj przez kancelarie prawną Wisner z Illinois ugody są pierwszymi z ponad 50 innych pozwów dotyczących katastrofy lotu Lion Air 610 oraz dziesiątek pozostałych w sprawie tragicznego wypadku lotniczego w Etiopii z udziałem boeinga 737 MAX.

Jak podaje Reuters, każda z rodzin otrzyma co najmniej 1,2 mln dolarów w ramach rekompensaty. Boeing nie przyznał się do winy z żadnej z jedenastu podpisanych ugód. Amerykańska kancelaria oświadczyła, że wysokość odszkodowań nie zostanie oficjalnie ujawniona z powodu porozumień dotyczących poufności pomiędzy rodzinami ofiar a Boeingiem. Jednakże osoby powiązanie ze sprawą potwierdziły wysokość odszkodowań.

Rodziny poszkodowanych w katastrofach boeingów 737 MAX mają czas do 31 grudnia 2019 roku na wniesienie roszczenia do funduszu kompensacyjnego Boeinga. Decyzja o udziale w powództwie nie wyklucza ich z prowadzenia odrębnego procesu sądowego przeciwko amerykańskiemu producentowi. Ugody dotyczące katastrofę lotu ET302 mogą być nawet wyższe niż te zawarte w sprawie wypadku w Indonezji.

To jednak nie koniec problemów prawnych amerykańskiego producenta. Boeing jest również celem dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie projektu 737 MAX.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy