×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 380 tys. pasażerów w sierpniu


Z lotniska we Wrocławiu skorzystało w sierpniu br. 380 tys. pasażerów. To o 3,1 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem.


Liczba pasażerów według miesięcy
Jak wskazuje dolnośląski port lotniczy, najszybciej rozwijały się sieciowe połączenia międzynarodowe. Ruch urósł na nich o 11,6 proc. Najwięcej pasażerów korzysta z tras Lufthansy do Frankfurtu i Monachium. Jedne z najnowszych rejsów - do Amsterdamu (KLM) i Paryża-CDG (Air France) - notowały z kolei bardzo wysokie wskaźniki wypełnienia pokładów, sięgające 85 proc.

Równie szybko rozwijały się trasy krajowe (+11,6 proc.). W tym segmencie prym wiodło połączenie PLL LOT do Warszawy, na którym ruch zwiększył się o 10,7 proc. 


Z usług linii niskokosztowych skorzystało 201 tys. pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów u przewoźników tego typu wyniosło 92,5 proc., przy czym na 43 z 50 kierunków było wyższe niż 90 proc.  

- Podkreślę, że połączenia niskokosztowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w szczycie sezonu wakacyjnego, lecz właściwie przez cały rok. W tym segmencie oferta przewoźników jest wykorzystana niemal maksymalnie, i to przy obecnej, już bardzo rozbudowanej siatce. Ogromny potencjał wzrostu mają w tej chwili kierunki wschodnie – stwierdził Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska.

Na połączeniach czarterowych poleciało w sierpniu br. 111 tys. osób. (+4,4 proc.).

fot. mat. prasowegość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie