Koszyce tracą kolejną trasę. Ryanair rezygnuje z połączenia do Londynu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
28 sierpnia 2019 10:31
5 komentarzy
Tylko do 26 października br. będą odbywać się loty pomiędzy Londynem–Southend a Koszycami.
Reklama

Połączenie ze wschodnią Słowacją nie pojawi się w zimowym rozkładzie 2019/2020. Najprawdopodobniej jest to związane z globalnym uziemieniem boeingów 737 MAX, które irlandzki przewoźnik miał odbierać. Loty wykonywane są trzy razy w tygodniu, za ledwie od kwietnia br.

Ponownie uderzył w nas wciąż nierozwiązany problem z samolotami 737 MAX oraz silna konkurencja pomiędzy tanimi liniami lotniczymi na europejskim niebie. Przemysł lotniczy jest branżą niezwykle burzliwą, a porty regionalne są w pierwszej kolejności narażone na wszelkiego rodzaju kryzysy. Podróżni, którzy zakupili już bilet na lot po tej dacie, mają prawo do zwrotu kosztów, natomiast powinni kontaktować się bezpośrednio z linią lotniczą – skomentował Michael Tmej, dyrektor wykonawczy lotniska w Koszycach.


Kierownictwo lotniska przypomniało, że pasażerowie nadal mogą korzystać z lotów do Londynu–Luton obsługiwanych przez linie Wizz Air siedem razy w tygodniu. Koszyce zapewniają, że rozmawiają z Ryanairem, jak i z innymi przewoźnikami, o ewentualnym powiększeniu siatki połączeń w przyszłości. Chodzi głównie o połączenia do północnej Anglii oraz Dublina.

W lipcu br. informowaliśmy, że z początkiem września br. zlikwidowane zostaną loty z Koszyc do Stambułu obsługiwane cztery razy w ciągu tygodnia przez Turkish Airlines. Jako przyczynę zamknięcia połączenia, przewoźnik także podał globalny kryzysu spowodowany uziemieniem boeingów 737 MAX.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pozpiotr 2019-08-29 10:21   
pozpiotr - Profil pozpiotr
Nieoczekiwany prezent dla LOTu :)
gość_ec29c 2019-08-28 21:10   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Ja generalnie jestem przeciwnikiem lotów LOT-u po pipidówkach w CEE, ale jeśli możliwy byłby monopol i reklamy to Koszyce mogą być dochodowe.

Austrian rezygnuje z Q400 i raczej E195 do Koszyc wysyłać nie będzie. CSA ma śmieszną siatkę, ale tam może być silny p2p.
gość_ad51c 2019-08-28 16:13   
gość_ad51c - Profil gość_ad51c
Co na to polish LOT ? Dodatkowa rotacja ? az sie prosi :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama