Turkish Airlines kończy loty do Koszyc

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 lipca 2019 08:57
4 komentarze
Ostatni lot pomiędzy Stambułem a Koszycami we wschodniej Słowacji odbędzie się 1 września 2019 r. Tym samym przewoźnik znika ze Słowacji.
Reklama

Loty na tej trasie odbywają się obecnie 4 razy w tygodniu i wykonywane są airbusami A319. Trasa została ogłoszona w 2016 r., jako część ekspansji przewoźnika w mniejszych portach Europy Środkowo-Wschodniej.

Jako przyczynę zamknięcia połączenia, Turkish Airlines podaje globalny kryzysu spowodowany uziemieniem boeingów 737 MAX. Zasoby flotowe przewoźnika są obecnie zbyt małe, aby możliwe było skuteczne wykonywanie wszystkich zaplanowanych lotów. Przypomnijmy, że Turkish jest posiada w swojej flocie 12 boeingów 737 MAX.


Jest nam bardzo przykro z powodu decyzji Turkish Airlines. Przecz długi czas próbowaliśmy sprowadzić do Koszyc tego przewoźnika i w końcu nam się to udało. Jednak teraz, ze względu na brak dostatecznej liczby samolotów i problemy operacyjne, turecki przewoźnik zmuszony jest skierować swoje maszyny na inne, większe lotniska europejskie. W przyszłości zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby przywitać Turkish Airlines z powrotem w Koszycach – skomentował decyzję przewoźnika Michael Tmej, dyrektor lotniska w Koszycach.

Obecnie loty z Warszawy do Koszyc wykonują 10 razy w tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT. Innymi przewoźnikami obsługującymi loty regionalne z lotniska są Austrian Airlines (Wiedeń), Czech Airlines (Praga), Ryanair (Londyn-Southend) oraz Wizz Air (Londyn-Luton). Port lotniczy obsłużył w 2018 r. 542 tys. pasażerów.

Fot.: materiały prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b982c 2019-07-16 08:02   
gość_b982c - Profil gość_b982c
@gość_ec29c Przede wszystkim to skandal, że jakaś linia lotnicza ma możliwość blokowania milionom pasażerów możliwości wejścia na rynek innej linii. Niby Europa a ruchy jak z najbardziej skorumpowanych krajów Afryki.
gość_ec29c 2019-07-15 21:12   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Szkoda, że LOT widzi interes tylko w blokowaniu wejścia Turkisha do regionów. Oczywiście taka wielka linia to trudny partner do negocjacji, ale LOT mógłby zaproponować jakieś masowe code share-y i sam na tym zarobić. LOT i tak nie lata ani do Afryki, ani do krajów arabskich więc na ewentualnych porozumieniach nie straci ani jednego paxa. Teraz z Warszawy paxów zabierają i Emirates i Qatar, zaś z Krakowa FlyDubai i LOT z tego nic nie ma.
gość_ff2f5 2019-07-15 18:33   
gość_ff2f5 - Profil gość_ff2f5
Do Stambułu ze Lwowa latają samoloty 4 linii- Turkish Airlinaes, Pegasus na lotnisko Sabiha Gokcen, Atlas Global i Wind Rose.Szkoda Koszyc, ale są ważne przyczyny tej decyzji.Z połączenia Lwów Stambuł korzystają nasi obywatele kierując się ceną i dostepnością oferty.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama