Wizz Air uruchomi loty z Londynu-Southend

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 sierpnia 2019 09:00
1 komentarz
Wizz Air rozpocznie obsługę portu lotniczego Londyn-Southend, z którego poleci do Wilna i Bukaresztu. Poza tym przewoźnik uruchomi także trasy z Londynu-Luton do Castellón oraz Wiednia.
Reklama

Loty do Bukaresztu rozpoczną się 22 listopada br. i będą obsługiwane pięć razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele, z kolei rejsy do Wilna rozpoczną się 23 listopada br. i będą wykonywane dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Na obu trasach będą latać airbusy A320.

Wizz Air poleci również z Londynu-Luton do Wiednia - codziennie od 1 lipca 2020 r. oraz do Castellón - we wtorki o soboty od 23 listopada br.


London-Southend jest położony na wschód od stolicy Wielkiej Brytanii, korzystają z niego głównie przewoźnicy budżetowi (easyJet i Ryanair) oraz linie regionalne (Flybe i Loganair). Sezonowe loty uruchamiają także Air Malta i Volotea.

Operator lotniska, firma Stobart Group podpisała pięcioletnią umowę z Wizz Airem. Do 2023 r. port ma obsługiwać 5 mln pasażerów rocznie. Węgierska linia chce przewieźć na nowych trasach 250 tys. pasażerów w pierwszym roku funkcjonowania połączeń.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

adam1987 2019-08-23 09:17   
adam1987 - Profil adam1987
Dodatkowo codzienne loty do Sybinu z Luton zostaną przeniesione do Southend.

Ryanair również ogłosił Wilno (od 29.10 3x w tygodniu w tym we wtorki i soboty jak wizz) i Bukareszt (od 27.10 5x w tygodniu, te same dni co wizz). Kolejny raz zrobili ten sam numer co z Edynburgiem. Mogliby dać Kraków (easy już kiedyś latał z tego co pamiętam) lub Warszawę, ale lepiej dublować kierunki i robić pokaz siły.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama