×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL: Przetarg na budowę płyty postojowej na Okęciu


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" ogłosiło przetarg na wybudowanie płyty postojowej na Lotnisku Chopina w Warszawie.


Przetarg został opublikowany 14 sierpnia br., ale Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) pojawiła się w sieci dopiero wczoraj (19.08). Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie płyty postojowej PPS 1 wraz z przyległą płytą postojową dla pojazdów technicznych oraz z przebudową infrastruktury na Lotnisku Chopina w Warszawie. 

Zadanie zamówione przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ma zostać wykonane w terminie 16 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy. Na początku (w ciągu 8 tygodni od podpisania umowy) wybrany wykonawca opracuje Dokumentację Wykonawczą i Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. 


Same roboty będą podzielone na dwie fazy. Przez 18 tygodni od dnia przekazania terenu budowy zwycięzca przetargu wykonana roboty budowlane umożliwiające uzyskanie pozwolenia na użytkowanie fragmentu płyty PPS 1 zapewniającego wjazd samolotów z Drogi Kołowania Alfa do Hangaru A. Etap drugi prac ma trwać 15 tygodni od dnia odbioru fazy pierwszej oraz obejmować wykonanie wszystkich robót budowlanych i skuteczne zgłoszenie zakończenia zadania. Oferty można składać do godz. 10:00 w dniu 19 września br.

Obecne postępowanie ogłoszone przez PPL jest wykonywane w ramach modernizacji portu na Okęciu i jest pierwszym większym przetargiem organizowanym po wstrzymaniu planowanych inwestycji PPL przez Ministerstwo Infrastruktury (MI) w maju br. Inwestycje PPL miały zostać poddane ponownej analizie, bo MI chce, aby zwróciły się do czasu otwarcia Portu Lotniczego Solidarność.gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie