Dubrownik z codziennymi lotami American Airlines

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 sierpnia 2019 08:40
Od lata 2020 r. rejsy American Airlines z Filadelfii do Dubrownika będą obsługiwane codziennie.
Reklama

American Airlines uruchomiły w tym roku pierwsze od 28 lat bezpośrednie loty pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chorwacją. Jak się okazuje, połączenie okazało się sukcesem, a przewoźnik zapowiedział zwiększenie częstotliwości do 7 lotów w tygodniu od 2020 r.

AA, będące członkiem sojuszu Oneworld, rozpoczęły sezonowe loty pomiędzy Filadelfią a Dubrownikiem 7 czerwca br. - zakończą się one 27 września. Przewoźnik obsługuje trasę przy użyciu 209-miejscowego boeinga 767-300ER z 209 miejscami na pokładzie, w tym 28 w klasie biznes, 21 w ekonomicznej premium oraz 160 w klasie ekonomicznej. Podczas podróży tym samolotem pasażerowie mają dostęp do Wi-Fi.


Trasa nie tylko powróci w przyszłym sezonie letnim, ale jej częstotliwość wzrośnie do 7 lotów tygodniowo. Obecnie połączenie nad chorwackie wybrzeże obsługiwane jest, zgodnie z pierwotnymi planami, 3 razy w ciągu tygodnia. Jednak pod wpływem zadawalającej sprzedaży przewoźnik zdecydował się zwiększyć liczbę lotów jeszcze w tym sezonie letnim – we wrześniu pomiędzy Filadelfią i Dubrownikiem odbywać się będą po 4 loty w ciągu tygodnia.

Jak poinformowały władze AA, trasa do Dubrownika powróci 4 czerwca 2020 r. Na chwilę obecną możliwy jest zakup biletów na loty do połowy lipca – decyzja odnośnie terminu zakończenia lotów zostanie podjęta w późniejszym czasie.

Zawsze pojawiamy się tam, gdzie widzimy możliwości rozwoju i odpowiedni popyt. Tak było w przypadku otwarcia naszego połączenia Dubrownik – Filadelfia. Europa Środkowa ma obecnie największy potencjał wzrostu ruchu lotniczego. Przygotowujemy się do uruchamiania coraz większej liczby nowych połączeń i chcemy nadal być liderem na rynku w przewozach transatlantyckich – powiedział Tom Lattig, dyrektor zarządzający sprzedażą AA na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Amerykanie są drugą najliczniejszą grupą turystów przybywających do ołudniowej Dalmacji, zaraz po Brytyjczykach. Wpływ na to ma niewątpliwie m. in. fakt, że w Chorwacji, głównie w okolicach Dubrownika i Szybernika, kręcono wiele scen bardzo popularnego w USA serialu Gra o Tron produkcji HBO.


AA ogłosiły także, że wraz z końcem października przerywa swoje sezonowe połączenie pomiędzy Dallas–Fort Worth a Reykjavíkiem–Keflavík – w zamian, od czerwca 2020 r., codzienne loty na Islandię będą obsługiwane z filadelfijskiej bazy przewoźnika. Przypomnijmy raz jeszcze, że w przyszłym sezonie letnim American Airlines poleci z Krakowa do Chicago.

fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama