Wrocław: W lipcu blisko 388 tys. pasażerów

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
08 sierpnia 2019 10:13
8 komentarzy
Port Lotniczy Wrocław obsłużył w lipcu blisko 388 tys. pasażerów, czyli o 3,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
Lipcowy wynik to nowy miesięczny rekord w historii lotniska.

Wzrost procentowy pokazuje stabilny rozwój. Znaczenie ma fakt, że porównujemy się tu do poprzedniego roku, kiedy podróżni mieli już do dyspozycji rozbudowaną, bogatą i różnorodną siatkę połączeń, a na zdecydowanej większości kierunków niskosztowych w samolotach zajętych było ponad 90 proc. miejsc. Widać wyraźnie, że weszliśmy w nowy etap, mówiąc obrazowo: patrzymy w górę, opierając się na solidnych fundamentach – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


W materiałach nadesłanych do naszej redakcji port informuje, że doskonałe wyniki notują przewoźnicy sieciowi:

Zgodnie z naszymi przewidywaniami połączenie do Amsterdamu wpisało się w oczekiwania pasażerów równie dobrze co połączenie na główne lotnisko Paryża. Co ciekawe, ogromną popularnością cieszy się też inne połączenie do Holandii – loty z Wizz Airem do Eindhoven, notujące wypełnienie na poziomie ok. 96 proc. – stwierdza Kuś.

Łącznie, w lipcu 2019 przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych obsłużyli o ponad 15 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Tradycyjnie najwięcej podróżnych korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium (oba Lufthansy). Uwagę zwraca fakt, że na trasie Wrocław-Zurych (linie Swiss) przybyło aż 30 proc. pasażerów.

Tanie linie przewiozły w lipcu blisko 202 tys. podróżnych wrocławskiego lotniska – w tym segmencie, w skali miesiąca, jest to również rekord. Niezmiennie utrzymuje się spore zainteresowanie kierunkami południowymi, tj. lotami do Hiszpanii, Włoch, Portugalii, na Kretę (Chania) lub Maltę, do Aten lub czarnogórskiej Podgoricy. Jednak bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się też inne kierunki, w tym na Wyspy Brytyjskie, a także Eindhoven, Paryż-Beauvais czy Bruksela-Charleroi. Spektakularnie rozwijają się kierunki wschodnie. W ofercie linii Ryanair jest Kijów-Boryspol, a od jesieni dojdzie jeszcze Odessa. Natomiast Wizz Air proponuje obecnie trzy połączenia wschodnie: Kijów Żuliany, Lwów i Charków. Właśnie ogłosił, że jesienią jego ofertę również poszerzą loty do Odessy. - Liczymy na to, że kierunek ten podobnie jak ubiegłoroczna jesienna nowość – loty do Charkowa, będzie cieszyć się ogromnym powodzeniem – dodaje Dariusz Kuś.

Systematycznie przybywa podróżnych w ruchu krajowym. Na trasie do Gdańska przewoźnik Ryanair odnotował ponad 16 proc. pasażerów więcej niż w lipcu przed rokiem. Stabilnie rozwija się ruch czarterowy – w lipcu z oferty biur podróży skorzystało już blisko 110 tys. podróżnych. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria, podróżni mają też do wyboru Egipt, Tunezję, Włochy czy Albanię. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve, najbardziej na południe położony region Portugalii. Ofertę wakacyjnych wyjazdów z oferty biur podróży w tamten region Europy uzupełnia atlantycka wyspa „wiecznej wiosny” Madera zapowiadająca się na przebój tego lata. W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe.Od początku tego roku lotnisko obsłużyło już ponad 2 mln pasażerów, czyli o 8,4 proc. więcej niż przed rokiem.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
WROMK 2019-08-10 17:36   
WROMK - Profil WROMK
gość_d4ebe Nic nie jest wykluczone, to jest tylko sytuacja na tą chwilę. Wszystko wyjaśni się późną jesienią.
gość_d4ebe 2019-08-09 19:56   
gość_d4ebe - Profil gość_d4ebe
WROMK: Może coś wpadnie w zamian? Do lata następnego roku jeszcze trochę zostało.
gość_5644a 2019-08-09 16:59   
gość_5644a - Profil gość_5644a
Wrocław zaczyna pomału pikować w dół
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama