15 lat jesteśmy z Wami. W 2004 roku wystartował Pasazer.com

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
7 sierpnia 2019 13:47
12 komentarzy
15 lat temu w sieci pojawił się Pasazer.com. Najpierw w skromnej, niemal hobbystycznie odsłonie, ale od razu z poważnymi założeniami: być największym opiniotwórczym medium lotniczym w Polsce.
Reklama
W 2004 roku wraz z nastaniem wolnego nieba, kwartał po wejściu Polski do Unii Europejskiej rozpoczęliśmy naszą przygodę z Pasazer.com. Przez półtorej dekady serwis stawał się coraz bardziej dojrzałym i nowoczesnym portalem. Rozwijaliśmy się w rytm branży lotniczej w Polsce, Europie i na świecie. Powstawaliśmy w tym samym okresie co Wizz Air, można powiedzieć, że jesteśmy równieśnikami.


Byliśmy świadkami narodzin Centralwings, Direct Fly, Jet Aira, OLT, YES Airways, Bingo Airways... Wszystkie te linie żegnaliśmy chwilę później wraz z Air Polonią, Sky Europe czy Eurolotem. Byliśmy obecni przy setkach inauguracji nowych połączeń lotniczych. Na naszych oczach pojawiali się coraz to nowi przewoźnicy, którzy kolejno uruchamiali loty z krajowych lotnisk. Przez ostatnie półtorej dekady uczestniczyliśmy w uruchamianiu nowych lotnisk w Lublinie, Modlinie i Szymanach. Odwiedzaliśmy i recenzowaliśmy dla Was wszystkie porty lotnicze w Polsce w ramach "Portu Przyjaznego Pasażerowi", testowaliśmy strefy pasażerskie, sklepy i poczekalnie...

Cały ten czas śledzimy rozwój tak linii jak i portów lotniczych w naszym kraju. Komentujemy: jeśli potrzeba krytycznie, ale zawsze konstruktywnie, bezstronnie, i jak najbardziej merytorycznie. Nasze materiały, raporty i analizy często odbijają się szerokim echem tak w branży, jak i w mediach. Teksty są także ochoczo komentowane przez naszych użytkowników: tych zalogowanych jak i gości. Mimo dużej krytyki płynącej pod adresem anonimowych, nie zamykamy się przed nikim i jako nieliczni nie wymagamy logowania do dyskusji.


Byliśmy na posterunku podczas smutnych wydarzeń: katastrof, wypadków, bankructw, odwołań i strajków. Często jako pierwsze medium w kraju podawaliśmy te przykre informacje. Dzięki wytężonej pracy naszych redaktorów ale także cennym informacjom pozyskanym przez platformę "Daj znać" bezpośrednio od Was, Drodzy Czytelnicy, mogliśmy podawać najświeższe informację przed innymi.

Jesteśmy obecni w mediach społecznościowych: na Facebooku (w dwóch odsłonach: lotniczej i podróżniczej). Nasze profile śledzi ponad 55 tys. osób. Funkcjonujemy też na Twitterze, Linkedinie i Instagramie.


Przez redakcję przez ten okres przewinęło się kilkadziesiąt osób. To u nas niektóre z nich stawiali pierwsze kroki w swoich karierach lotniczych, a obecnie są uznanymi specjalistami w branży, zajmując ważne stanowiska w liniach, portach i innych instytucjach lotniczych, bezpośrednio, bądź pośrednio związanych z branżą.

Przez te 15 lat przygotowaliśmy dla Was ponad 50 tys. krótszych bądź dłuższych artykułów, które każdego roku łącznie wyświetlane są blisko 12 mln razy. Dzisiaj nasz zespół redakcyjny tworzy dziesięć osób: w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń i często odmiennymi punktami widzenia. Dzięki tej różnorodności nigdy nie możemy się nudzić. Wiemy, że PR-owcy z firm lotniczych nie mają z nami łatwo, przepraszamy, ale taka jest nasza praca.

W swojej pracy opieramy się zawsze na sprawdzonych źródłach, jesteśmy jedynym w Polsce portalem, który współpracuje z OAG Schedules Analyser.


Jednak Pasazer.com to nie sam portal. Od samego początku słuchamy nie tylko branży, ale przede wszystkim samych pasażerów. Od 15 lat staramy się być swego rodzaju pomostem między nimi. Plebiscyt "Najlepsza Linia Lotnicza" (od roku funkcjonujący pod nowym brandem "The CEESAR Awards") to głos pasażerów, pokazujący ich zadowolenie lub niezadowolenie z usług których skorzystali. Gala wieńcząca Plebiscyt (podczas której nagradzani są przewoźnicy i lotniska, którzy działają w Europie Środkowo-Wschodniej), to największe w Polsce wydarzenie branży lotniczej, podczas którego spotka się cała branża lotnicza (już nie tylko polską ale z regionu Europy Środkowo-Wschodniej).


Nasz dział podróżniczy też znacząco się rozrasta. Od kilku lat rozwijamy recenzje salonów biznesowych i hoteli z całego świata. To unikatowe Poradniki, inspirujące teksty o miejscach na całym globie. Cenione przez Czytelników "Oblatywacze" i "Bliżej świata" i "Lądujemy w..." stały się już wizytówką oraz charakterystycznym, znakiem rozpoznawczym naszego serwisu.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy idealni. Ale staramy się jak możemy najlepiej. Ciekawi jesteśmy co Wy najbardziej lubicie w Pasazer.com? Czy jest coś z tych ostatnich 15 lat co szczególnie zapamiętaliście? Które artykuły zapadły Wam w pamięć? Czy jest coś czego Wam brakuje, a być może czegoś jest za dużo?

Dziękujemy za te 15 lat! Bez Was, Drodzy Czytelnicy, Pasazer.com nie byłby po 15 latach istnienia tu, gdzie dziś jest.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
irton 2019-08-09 21:19   
irton - Profil irton
Gratulacje !!!
jsg 2019-08-08 12:34   
jsg - Profil jsg
bagi: rzeczywiście,że spotkałem ;)
bagi 2019-08-08 10:02   
bagi - Profil bagi
@jsg - jak to nie ;)
Czytam od wielu lat. Co mnie odrzuca to w wiekszosci debilne komentarze "gosci", ktorzy moim zdaniem nie powinni miec prawa do komentowania.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy