Finnair poleci do Pusan w Korei

11 lipca 2019 09:30
1 komentarz
Fiński przewoźnik nie zwalnia tempa i nadal rozwija swoją siatkę połączeń do dalekiej Azji. Tym razem otworzy połączenie do Pusan – drugiego największego miasta w Korei Południowej.
Reklama
Finnair będzie pierwszą linią lotniczą bezpośrednio łączącą Pusan z Europą. Loty do tego miasta rozpocząć się mają 30 marca 2020 r. Początkowo rotacje wykonywane będą trzy razy w ciągu tygodnia – w poniedziałki, środy i piątki, jednak przewoźnik już zapowiada zwiększenie częstotliwości, jeżeli tylko wyniki finansowe połączenia będą zadowalające.
Do obsługi połączeń posłuży nowoczesny airbus A350-900, który zabiera na pokład, w zależności od konfiguracji, 297 lub 336 pasażerów w trzech klasach podróży – biznesowej, ekonomicznej komfort oraz ekonomicznej. Pusan będzie 20. azjatyckim portem lotniczym obsługiwanym przez Finnair.

Cieszymy się, że zostaniemy pierwszą europejską linią lotniczą obsługującą Pusan, który stanowi wspaniałe uzupełnienie naszej azjatyckiej siatki połączeń. Korea jest jednym z naszych najlepszych rynków, gdzie w Seulu działamy już od 11 lat. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowy cel podróży naszym klientom w Korei i kontynuować rozwój w Azji – powiedział Ole Orvér, dyrektor ds. handlowych Finnair.


Busan znajduje się na południowo-wschodnim krańcu Półwyspu Koreańskiego. Zamieszkuje go niemal 3,5 mln mieszkańców. Słynie z pięknej scenerii, która łączy góry, rzeki i ocean. Oferuje także plaże, gdzie Koreańczycy bardzo chętnie spędzają urlopy.

Metropolia obsługiwana jest przez port lotniczy Pusan-Kimhae, który położony jest 20 km na zachód od miasta. W 2018 r. przez lotnisko przewinęło się 17,1 mln pasażerów, z czego 9,9 mln podróżowało na trasach krajowych. Swoją główną bazę w porcie ma Air Busan – tani przewoźnik obsługujący azjatyckie połączenia krótko i średniodystansowe. Swoich sił w Pusan próbowała niegdyś Lufthansa, operując bezpośrednie loty z Monachium.

Finnair jest przewoźnikiem specjalizującym się w połączeniach pomiędzy Europą a Azją przez swój hub w Helsinkach, który jest położony wyjątkowo korzystnie dla tras na Daleki Wschód. Priorytetem przewoźnika jest oferowanie jak najkrótszych czasów przesiadki i dobrego serwisu pokładowego. Flota linii składa się obecnie z 37 samolotów z rodziny airbus A320, 8 sztuk airbusa A330-300, 12 maszyn ATR 72-500 oraz 12 embraerów E-190. Azjatyckie loty wykonywane są najczęściej 14 airbusami A350-900. Finnair oczekuje także na dostawę kolejnych 5 takich odrzutowców.


Klasę biznes na pokładzie airbusa A350-900 przewoźnika testowaliśmy w cyklu „Oblatywacz”.

Fot.: Finnair, materiały prasowe

Ostatnie komentarze

adam1987 2019-07-11 12:41   
adam1987 - Profil adam1987
A szkoda, bo to mogłoby być dobre połączenie dla LOTu. Z jednej strony jest popyt na połączenia p2p zważywszy na duże zaangażowanie koreańskich spółek w Polsce, a z drugiej można by zbierać pasażerów z Europy zachodniej którzy.

Pytanie tylko jak z umową międzynarodową. Skoro do Seulu nie można latać codziennie, to pewnie tym bardziej nie ma zgody na loty do kolejnych miast na półwyspie.
Właściwie dlaczego Finowie mogą latać wszędzie?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy