×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair poleci do Pusan w Korei


Fiński przewoźnik nie zwalnia tempa i nadal rozwija swoją siatkę połączeń do dalekiej Azji. Tym razem otworzy połączenie do Pusan – drugiego największego miasta w Korei Południowej.


Finnair będzie pierwszą linią lotniczą bezpośrednio łączącą Pusan z Europą. Loty do tego miasta  rozpocząć się mają 30 marca 2020 r. Początkowo rotacje wykonywane będą trzy razy w ciągu tygodnia – w poniedziałki, środy i piątki, jednak przewoźnik już zapowiada zwiększenie częstotliwości, jeżeli tylko wyniki finansowe połączenia będą zadowalające.
Do obsługi połączeń posłuży nowoczesny airbus A350-900, który zabiera na pokład, w zależności od konfiguracji, 297 lub 336 pasażerów w trzech klasach podróży – biznesowej, ekonomicznej komfort oraz ekonomicznej. Pusan będzie 20. azjatyckim portem lotniczym obsługiwanym przez Finnair.

Cieszymy się, że zostaniemy pierwszą europejską linią lotniczą obsługującą Pusan, który stanowi wspaniałe uzupełnienie naszej azjatyckiej siatki połączeń. Korea jest jednym z naszych najlepszych rynków, gdzie w Seulu działamy już od 11 lat. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowy cel podróży naszym klientom w Korei i kontynuować rozwój w Azji – powiedział Ole Orvér, dyrektor ds. handlowych Finnair.


Busan znajduje się na południowo-wschodnim krańcu Półwyspu Koreańskiego. Zamieszkuje go niemal 3,5 mln mieszkańców. Słynie z pięknej scenerii, która łączy góry, rzeki i ocean. Oferuje także plaże, gdzie Koreańczycy bardzo chętnie spędzają urlopy.

Metropolia obsługiwana jest przez port lotniczy Pusan-Kimhae, który położony jest 20 km na zachód od miasta. W 2018 r. przez lotnisko przewinęło się 17,1 mln pasażerów, z czego 9,9 mln podróżowało na trasach krajowych. Swoją główną bazę w porcie ma Air Busan – tani przewoźnik obsługujący azjatyckie połączenia krótko i średniodystansowe. Swoich sił w Pusan próbowała niegdyś Lufthansa, operując bezpośrednie loty z Monachium.

Finnair jest przewoźnikiem specjalizującym się w połączeniach pomiędzy Europą a Azją przez swój hub w Helsinkach, który jest położony wyjątkowo korzystnie dla tras na Daleki Wschód. Priorytetem przewoźnika jest oferowanie jak najkrótszych czasów przesiadki i dobrego serwisu pokładowego. Flota linii składa się obecnie z 37 samolotów z rodziny airbus A320, 8 sztuk airbusa A330-300, 12 maszyn ATR 72-500 oraz 12 embraerów E-190. Azjatyckie loty wykonywane są najczęściej 14 airbusami A350-900. Finnair oczekuje także na dostawę kolejnych 5 takich odrzutowców.


Klasę biznes na pokładzie airbusa A350-900 przewoźnika testowaliśmy w cyklu „Oblatywacz”.

Fot.: Finnair, materiały prasowegość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie