×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bamboo Airways rozważa loty A380 do USA


Bamboo Airways jest w trakcie dodawania do swojej floty airbusa A330-200. W przyszłości przewoźnik planuje również wynajęcie samolotu A380-800 do obsługi rejsów do Stanów Zjednoczonych.


Airbus A330-200 latał wcześniej dla linii Vietnam Airlines. Oprócz tego przewoźnik planuje pozyskać do 30 boeingów 787-9 dreamliner w celu rozbudowy siatki połączeń długodystansowych. Dostawy mają rozpocząć się w trzecim kwartale 2020 r. 

Przewoźnik posiada obecnie flotę składającą się z jednego A319-100, dwóch A320-200 oraz trzech A321-200. Linia pozyskuje także kolejne dwa A320 oraz jednego A321neo, a także w ramach wet-leasingu trzy airbusy A320. 


Tymczasem Bamboo Airways planuje również dodanie większej liczby używanych samolotów szerokokadłubowych, w tym dzierżawionego A380-800. Prezes i dyrektor generalny firmy macierzystej FLC Trinh, Van Quyet powiedział w rozmowie z Financial Times, że przewoźnik chciałby skorzystać z A380 przy nowych bezpośrednich połączeniach do Stanów Zjednoczonych, gdzie chce obsługiwać San Francisco lub Los Angeles z Hanoi lub Ho Chi Minh City. Jeśli przewoźnik otrzyma pozwolenia na loty do końca tego roku, to w I kwartale 2020 r. mogłyby wystartować pierwsze rejsy. 

Na początku tego roku Wietnam uzyskał status pierwszej kategorii w FAA, otwierający drogę do bezpośrednich lotów. Do tej pory tylko linie lotnicze Vietnam Airlines złożyły wniosek i otrzymały je od amerykańskiego organu. Jednak w opinii przewoźnika bezpośrednie loty prawdopodobnie byłyby nie rentowne i wymagałyby subsydiów od rządu wietnamskiego.

fot. mat. prasowegość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie