×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: A350 wejdzie do eksploatacji w styczniu 2020 roku


SAS poinformował, że pierwszy lot długodystansowy obsługiwany przez airbusa A350-900 odbędzie się 28 stycznia z Kopenhagi do Chicago.


SAS zamówił osiem szerokokadłubowych odrzutowców, napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent XWB. Oprócz "Wietrznego Miasta" mają one także obsługiwać Pekin, Nowy Jork, Tokio, Szanghaj, Hongkong i San Francisco.

Samolot jest całkowicie nowym typem dla SAS i zwiększy naszą konkurencyjność oraz wpłynie na redukcję emisji szkodliwych substancji - czytamy w komunikacie prasowym.

Airbus dostarczy pierwszy odrzutowiec, zarejestrowany jako SE-RSA, do końca roku. Loty szkoleniowe dla pilotów i załogi będą prowadzone w grudniu i początkiem stycznia tak by nic nie mogło zagrozić planowanemu terminowi wdrożenia samolotu do regularnej obsługi w ramach siatki SAS.


Na pokładzie znajdzie się 300 miejsc siedzących w trzech klasach: 40 w klasie biznes, 32 w klasie ekonomicznej premium i 228 w klasie ekonomicznej. Nowością mają być "wyjątkowe funkcje SAS", które zostały wprowadzone do produktu pokładowego na podstawie ankiet zebranych od pasażerów. Dalsze szczegóły mają zostać przedstawione jeszcze w tym roku.

fot. mat. prasowe gość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie