×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czy Goleniów zyska na budowie CPK?


Wokół tego czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego poprawi sytuację mniejszych lotnisk krajowych czy też ją pogorszy toczy się wiele dyskusji. W przypadku Łodzi czy Radomia otwarcie CPK może nie wyjść im na dobre, ale co z bardziej oddalonymi portami jak choćby Szczecin - Goleniów?


Według Jarosława Paszyna, eksperta branży lotniczej z portalu samoloty.pl, Goleniów ma szansę na gwałtowny rozwój zaraz po tym jak zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Infrastruktury miałoby dojść do otwarcia CPK w 2027 roku. Tłumaczy on swoją tezę tym, że podróż ze Szczecina do Centralnego Portu Komunikacyjnego drogą lądową, czy to samochodem czy pociągiem, musiałaby trwać dużo dłużej niż lot na tej trasie samolotem. Pociąg musiałby jechać ok 3 godzin.


- Lotnisko w Goleniowie mogłoby skorzystać na budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówi Jarosław Paszyn.To już jest taka odległość, która uzasadnia uruchomienia połączenia z CPK drogą lotniczą. Szczecin jest jedynym punktem na mapie Polski, który jak najbardziej uzasadnia - w przypadku realizacji koncepcji CPK - rozbudowę w ramach tego projektu.


fot. mat. prasowegość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie