×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemiecki rząd zamówił trzy airbusy ACJ350-900 XWB


Niemiecki rząd złożył właśnie zamówienie na trzy egzemplarze biznesowego szerokokadłubowca produkowanego przez Airbusa. ACJ350-900 XWB (Airbus Corporate Jet) były do tej pory nabywane przez klientów prywatnych, a rząd naszego zachodniego sąsiada to pierwszy publiczny odbiorca tego typu maszyny.


Niemiecki rząd planuje wykorzystać airbusy ACJ350-900 jako maszyny wielozadaniowe, które będą w stanie służyć do transportu członków rządu, wojska, czy też pełnić rolę samolotów w misjach MEDEVAC (ewakuacja poszkodowanych z miejsca walki czy katastrofy). Pierwsza maszyna ma dotrzeć do Niemiec już w 2020, kolejne dwie zaś w 2022 roku.

Kabiny samolotów będą wyposażone w system aranżacji ACJ Easyfit, który pozwala na szybką instalację ścian i zabudowy meblowej wewnątrz samolotu. Wszystko to dzięki licznym instalowanym na etapie produkcji mocowaniom i przystawkom umieszczonym w środku wykonanego z włókna węglowego kadłuba.


Airbus ACJ350-900 XWB jest w stanie w wersji w pełni luksusowej zabrać 25 pasażerów w podróż na dystansie 20.550 km. W wersji o ultra-dalekim zasięgu lot może trwać nawet ponad 22 godziny.

fot. mat. prasowegość_52fb2 - Profil
gość_52fb2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie