Lotnisko Chopina: w kwietniu 10 proc. więcej pasażerów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
14 maja 2019 17:16
W kwietniu z Lotniska Chopina skorzystało prawie 1,5 mln pasażerów. To 10 proc. pasażerów więcej pomimo wyłączenia z operacji lotniczych jednej z dwóch dróg startowych.
Reklama

Statystyki Warszawa (WAW)
Kwiecień przyniósł kolejny rekord na Lotnisku Chopina. Obsłużono prawie 1,5 mln pasażerów, co stanowi 10 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Od początku roku na Lotnisku Chopina zrealizowano prawie 55 tys. operacji lotniczych w ruchu pasażerskim – prawie 9 proc. więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2018 r. W tym samym okresie z naszych usług skorzystało blisko 5,2 mln pasażerów, z czego aż 4,6 mln w ruchu międzynarodowym.

- Oznacza to, że rola stołecznego portu - jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej - stale rośnie. Tym samym Warszawa jako hub, utrzymuje swoją wysoką pozycję na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych. Potwierdzają to liczby – w marcu i kwietniu odsetek pasażerów transferowych wyniósł 33 proc. – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

Stale zwiększa się też liczba pasażerów, podróżujących na trasach krajowych. Od stycznia było to aż 534 tys. osób. To 4 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Już teraz, codziennie można polecieć do Lublina. Od 6 czerwca LOT podwoi liczbę krajowych połączeń do Zielonej Góry. Na lotnisko w Babimoście będzie można dotrzeć w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę zarówno rano jak i wieczorem.

Prognozy na czerwiec również napawają optymizmem. W sezonie Lato 2019 Lotnisko Chopina oferuje 121 kierunków regularnych do 54 państw realizowanych przez 27 przewoźników oraz 68 kierunków czarterowych do 21 państw realizowanych przez 24 przewoźników. W lecie Lotnisko Chopina zaoferuje nowe, atrakcyjne kierunki zagraniczne, takie jak Warna, Bejrut czy Miami.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama